III Memoriał im. plutonowego Zdzisława „Lelona” Lelonkiewicza za nami

Stowarzyszenia, Memoriał plutonowego Zdzisława „Lelona” Lelonkiewicza - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 17/06/2019 13:51
Mirka Czubak

Dziś, 17 czerwca na stadionie 10 Pułku Piechoty rozegrano mecz upamiętniający plutonowego Zdzisława „Leona” Lelonkiewicza żołnierza, nauczyciela i sportowca. Wcześniej delegacje uczniów ZSP nr 1 oraz ZSP nr 4, reprezentanci miasta i powiatu oraz członkowie Stowarzyszenie Historycznego im. 10 Pułku Piechoty oddały hołd poprzez złożenie kwiatów na jego grobie.

To już III Memoriał im. Zdzisława „Leona” Lelonkiewicza. Na boisku o przechodni puchar walczyły drużyny ZSP1 oraz ZSP 4, w których pedagog uczył wychowania fizycznego.

Zanim jednak na stadionie zabrzmiał pierwszy gwizdek delegacje uczniów dwóch szkół, reprezentanci miasta i powiatu, członkowie Stowarzyszenia Historycznego im. 10 Pułku Piechoty oraz najbliżsi zmarłego w 1968 roku złożyli kwiaty i zapalili znicze na jego grobie.

Wśród zgromadzonych na cmentarzu znalazł się wnuczek Lelonkiewicza – Grzegorz, który również podziękował za obecność i upamiętnienie pamięci dziadka.

Następnie na stadionie im. 10 PP w Łowiczu odbył się piłkarski mecz o puchar przechodni im. „Lelona”. Po przeciwnych stronach boiska stanęli zawodnicy z Ekonomika i Podrzecznej. Drużyny rozegrały dwie części po 25 minut, które zakończyły się wynikiem 0:1. Zwycięską bramkę dla Podrzecznej zdobył w drugiej połowie meczu Kamil Gać.

Zdzisław „Lelon” Lelonkiewicz urodził się w 1907 roku, zmarł mając 61 lat. Był wielkim pasjonatem boksu, żołnierzem 10 Pułku Piechoty oraz Armii Krajowej. Już w szkole wyróżniał się zamiłowaniem do sportu. Z tego też powodu został wysłany na kurs wychowania fizycznego, pracował w ZSP nr 1 i 4. Był najlepszym bokserem w województwie i jednym z lepszych w Polsce przed wojną. Był także jednym z głównych zawodników w klubie WKS 10 PP, który powstał w Łowiczu.

zdjęcia z nekropolii Powiat Łowicki, dziękujemy za udostępnienie

III Memoriał im. plutonowego Zdzisława „Lelona” Lelonkiewicza za nami komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama