Promocja lektorska 2019 - II tura


Portal lowicz24.eu
Autor:
20/10/2019

Kościół ŁowiczW kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu, w niedzielę 20 października bp Wojciech Osial promował kolejnych kandydatów na lektorów. Na uroczystości zgromadzili się bliscy, przyjaciele i kapłani posługujący w parafiach, z których pochodzą nowo promowani.

O godzinie 16.00, w kaplicy Seminarium rozpoczęła się uroczysta Msza Święta z obrzędem promocji lektorskiej.

Promocji lektorskiej udzielił bp Wojciech Osial. On też przewodniczył Eucharystii i wygłosił Słowo Boże. W Homilii Ksiądz Biskup wskazał na to, aby nowo promowani lektorzy troszczyli się zgłębianie Słowa Bożego.

Tym razem zaszczytu dostąpiło blisko 60 ministrantów z terenu diecezji. To już druga tura lektorów, która może czytać słowo Boże. Cały kurs lektorski liczył 140 młodych mężczyzn. Obie grupy przeszły odpowiednią formację. Przygotowywali się oni do tej funkcji przez cały rok, uczestnicząc w spotkaniach prowadzonych w ciągu roku w parafiach. W wakacje odbyli kurs lektorski prowadzony przez alumnów WSD w Łowiczu.

Podczas obrzędu młodzi mężczyźni złożyli przysięgę, w której podjęli się głoszenia słowa Bożego, a także wypełniania obowiązków lektora. Uczynili to trzymając dłonie na Ewangeliarzu.

Przed promocją cennych wskazówek ministrantom udzielił bp Wojciech Osial, który podkreślił, że urząd lektora jest urzędem wybrania. – Pan Bóg was wybrał. To jest powołanie. Wybrał was spośród wielu. Wasza tu obecność nie jest przypadkiem. Pan Bóg tak działa. I my wszyscy dziś, dziękujemy Bogu, za was, że wyrażacie gotowość czytania słowa Bożego w liturgii Kościoła. Modlimy się o to abyście byli dobrymi lektorami – mówił bp Osial.

Na twarzach lektorów oraz ich najbliższych już po ceremonii widać było ogromną radość i wzruszenie.

- Dwa tygodnie temu jeden z moich synów został promowany a dziś przyszła kolej na drugiego - mówi pani Asia, mama świeżo wypromowanego lektora.

 
Promocja lektorska 2019 - II tura - komentarze opinie (43)

Fafik
21/10/2019

Matko!!!! Co te dzieci z sobą robią? Naprawdę nie widzą dla siebie lepszej przyszłości...

Gość
21/10/2019

Ciiii... tylko nie mów nikomu...

gość
21/10/2019

Jestem producentem najlepszej w Polsce WAZELINY
Dla czarnych 5 tubka gratis

Gość
21/10/2019

Wyśmiewacie tych chłopaków ale za pare lat to będziecie im fałszywie sprzyjać tylko po to żeby przy ślubie albo pogrzebie opuścili na flaszke i kondony.
Zaprawdę powiadam wam: trzeba było się uczyć i do kościoła chodzić to bieda was nie nie dopadnie debile.

Gość
21/10/2019

Żałosne są te komentarze które ubliżają tym chłopakom. Może zastanówcie się czy stać by was było żebyście zabłysnęli taką postawą jak oni, gdzie potrzeba zaangażowania i wytrwałości. Żeby być podłym gburem naprawdę nie potrzeba wiele potrafić więc za wiele tu nie pokazaliście.

Gość
21/10/2019

"Żałosne są te komentarze które ubliżają tym chłopakom."
Eeeeeeee a mnie te komentarze się podobają....
Ps wytrwałości to pozazdrościć całemu kk w gromadzeniu majątku (nieruchomości w miastach, na wsiach, lasy, gotówka). Dobrze ze od tego bogactwa nie muszą podatków płacić (jak pozostałe owieczki) bo by im było ciężej tą ciężką posługę sprawować....

Mieczysław
21/10/2019

Ładne są te chłopaki...

Gość
21/10/2019

O jakich korzyściach ty mówisz człowieku?. Wiesz kim jest lektor? Bo chyba raczej nie. Nie myl lektora z księdzem bo od jednego do drugiego daleka droga.A tak poza tym... po sakramenty do kościoła się biega. Po co? Żeby przed ludźmi nie było wstyd? To usiądź na du... w chałupie. Nie dawaj i nie wypominaj. Tyle w temacie.

Ja
21/10/2019

Hejt pełną gębą. Stop nienawiści.

Gość
22/10/2019

Popieram wypowiedź wyżej. Nie oceniaj, nie krytykuj.

Gość
22/10/2019

Nie ocena, nie krytykuje, siedź cicho jak pieniądze z podatków twych na instytucję kk idą... jak kk przejmuje od miast i wsi nieruchomości za symboliczny %, itd, itp
Piękna postawa...

Gość
22/10/2019

Więc nie wrzucaj tych chłopaków do jednego worka z innymi. Jeszcze raz powtarzam od lektora do księdza długa droga. Tak samo nie można wrzucać wszystkich księży do jednego worka. Są tacy co może i mają coś za uszami bo z ludzi są wybrani nie ze świętych ale nie wszyscy są tacy sami.W każdej grupie zawodowej znajdzie się uczciwy i taki co mu do uczciwości daleko.

Gość
22/10/2019

Jeśli chodzi o nasze podatki to jest wiele innych sytuacji gdzie nasze pieniądze idą np. na więźniów którym się wszystko należy i mają wymagania że nie jeden na wolności i bez wyroku nie ma takich standardów. Więc nie tylko do kościoła można się przyczepiać i takich kwestii spornych jest masa .

gość
22/10/2019

ale nie tyle człowieku! KK dostaje rocznie 1%PKB wiecie ile to jest? OK 15mld złotych i nie płaci do tego żadnych podatków, więc stoi ponad prawem! Za 15mld wiecie ile szpitali rocznie można pobudować?! To największy okupant Polski od 1000lat ale na wszystko przychodzi KONIEC. Sprawdzie sobie kim są biskupi w Polsce bo napewno nie Polakami, księża Polacy to są ale najniżej w chierarchi i nie mają nic do gadania. Kim był Orszulik? Polska była laicka a nie katolicka...

Gość
22/10/2019

"Jeśli chodzi o nasze podatki to jest wiele innych sytuacji gdzie nasze pieniądze idą np. na więźniów którym się wszystko należy..."
Masz rację, więc jeżeli będzie artykuł o więzieniach, będzie można go odpowiednio skomentować. Tu mówimy o tematach związanych z kk.

Gość
22/10/2019

Narodzie, oddajesz swoj majątek przedstawicielom Watykanu! To nie Syjonisci rozkradają Polskę, a Polska oddaje się watykamowi!

gość
22/10/2019

chcę zauważyć że tematem artykułu jest promocja lektorska a nie zostanie księdzem więc już ktoś na samym początku pomylił tematy.

Gość
22/10/2019

Lektorem, no pewnie, ale gdzie? W kk l, czyli co się nie zgadza jeżeli chodzi o komentowanie kk?!!

Gość
22/10/2019

Jeśli ktoś idzie czytać Słowo Boże dla księdza to jego sprawa i jego sumienie ale po raz kolejny mówię nie można wrzucać wszystkich do jednego worka. Posługa lektora jest po to by być bliżej ołtarza i Boga a nie księdza. Myślę że jednak zrozumienie tego nie jest dla ,,niektórych"osiągalne. Szkoda czasu na tłumaczenie jak ktoś jest zafiksowany w swoich przekonaniach. Góra osądzi wszystkich. Czy to Ciebie czy mnie czy księdza, więc czego się ciskać

Gość
22/10/2019

No właśnie, czego się zatem ciskasz?!
Niech sobie ludzie wierzą w co chcą, ale nie za pieniądze z moich podatków

Ściemajkido
23/10/2019

Ci lektorzy też nie mówią nikomu?

Gość
23/10/2019

Pierwsze słyszę że wierzy się za pieniądze z podatków. Albo wierzę albo nie !!! Co mnie obchodzą jakieś pieniądze. Nie wierzy się w księdza ani w jego pieniądze tylko w Boga. Co mają tu pieniądze do rzeczy. Póki co to Ty wybuchasz tu złością, jadem i obelgami.

Gość l
23/10/2019

Ci lektorzy też nie mówią nikomu? Lektor wchodzi na mszę i wychodzi. Co ma mówić i komu?

Gościnny
23/10/2019

,,Niech sobie ludzie wierzą w co chcą". No właśnie to czemu na samym początku uderzacie w tych chłopaków?

Gościnny
23/10/2019

,,Niech sobie ludzie wierzą w co chcą". No właśnie to czemu na samym początku uderzacie w tych chłopaków?

gość
23/10/2019

Rzecz się tyczy kk. Wiara pod ich egidą, równa się pompowaniu naszej kasy z podatków w kk!
Czy nie potrafisz czytać ze zrozumieniem? Może ci ambona już tak głowę wyprała że nie potrafisz myśleć samodzielnie?

Gość
23/10/2019

I widać poziom inteligencji i zapanowania nad swoimi emocjami. Nie ciskają się. Mogę wierzyć w kogo chcę.Jak to było pisane wyżej. Jak cię tak boli ta ich kasa to trzeba było zostać księdzem. Wtedy byś miał luks.

Gościnny
23/10/2019

Kogoś łatwo można wyprowadzić z równowagi. To słabość. Hehe

Gość
23/10/2019

?! Sęk w tym że chodzi o moją "kasę" ... każdego z nas... czytać ze zrozumieniem... ktoś już wyżej o to apelował :)

Gościnny
23/10/2019

Ty interpretujesz po swojemu to inni też mogą. Nie ma co się rzucać .

gość
24/10/2019

"Ty interpretujesz po swojemu to inni też mogą" - i już można ocenić inteligencję adwersarza.

Gość
24/10/2019

I vice versa.i tak byśmy mogli bez końca. Jest sens?

Gościnny
24/10/2019

I otóż to!!! Ile ludzi tyle poglądów i przekonań . Po co się przepychać.

gość
24/10/2019

Jest ale w przypadku dyskusji na argumenty a nie na zasadzie:
"Ty interpretujesz po swojemu to inni też mogą. Nie ma co się rzucać ."

Gość
24/10/2019

Ale nie ma co bez końca wypisywać swoich argumentów. Nikt i tak nikogo tu nie przeciągnie na swoją stronę bo każdy ma inne zdanie w tej kwestii . I tyle. Ale przynajmniej nikogo nie obrażam wpisami typu ,, że mózg komuś zżarło". Nietakt totalny i brak kultury.dlatego będę ponad to i nie dam się dalej prowokować.

gość
24/10/2019

Nawet zacytować nie potrafisz a za pisanie koment. się bierzesz... rozumiem że chodziło Ci o cytat jednego z komentujących - "...ambona już tak głowę wyprała..." a ty zrozumiałaś/eś (chociaż jestem przekonany że powinno być "aś") to jako "że mózg komuś zżarło"?

Gość
24/10/2019

Nie ma co wkoło pisać i przekonywać do swojego. Nikt na swoją stronę nie przeciągnie bo są inne poglądy. Jednak ja nie obrażam nikogo wpisami typu ,,że rozum komuś zeżarlo". Nietakt i brak panowania nad sobą. Będę więc ponad to i nie nie dam się więcej prowokować.

Gość
24/10/2019

Poetom , pisarzem czy polonistą być nie muszę żeby mieć w głowie tak jak trzeba. Co z tego że może lepiej wykształcony jak podły i chamski człowiek. Wolę być mniej wykształcony aczkolwiek moze wcale tak nie jest?

Gość
24/10/2019

Hahaha... głos prostego acz poczciwego ludu.. no tak zachodu nie dogonimy

Gość
24/10/2019

No ty za to już ich wyprzedzileś. Tylko że nie w tym co potrzeba.hahaha. myślałem że odpisuje osobie z innymi poglądami i wtedy można w to brnąć a tu okazało się ten ktoś w.... s.. niż d... ma. Więc szkoda czasu. Uważaj żebyś nie wybuchł z tej pychy. Wolę prowadzić rozmowy które wnoszą coś wartościowego a nie tylko obelgi i jad. Szkoda uwagi.

Gość
24/10/2019

Na twoim miejscu też bym tak się bronił... nie dziwię się że kk takie kokosy zabija jak ma takie łowiecki w stadzie :)

Gość
24/10/2019

Miało już nie być wpisu jednak nie mogę się oprzeć . Wolę być łowiecką niż baranem. Ale to już ostatni . Obiecuję. Hahaha

Gość
24/10/2019

Wspaniale... i dlatego kk (czyli Watykam) jest teraz większym np. wlascicielem ziemskim niż nasze Państwo. Bo łowiecki są dumne z tego że są łowieckami (no bo to lepsze niż być baranem)....
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej


Ostanio w Kościół


TOP 5

Ogłoszenia

wróć

pełna wersja portalu

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez lowicz24.eu, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Agencja Reklamowa ZU-AN z siedzibą w Łowicz 99-400 , Stanisławskiego 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia