1,3 mln zł na inwestycje z budżetu obywatelskiego

Inwestycje, inwestycje budżetu obywatelskiego - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 01/09/2017 15:55
Katarzyna Gajda

Od dziś, 1 września do końca miesiąca można składać propozycje do budżetu obywatelskiego, które zostaną zrealizowane za rok. Nowością jest fakt, że wybierzemy nie 10, jak to było dotychczas, a 11 inwestycji.

Inicjatywa budżetu partycypacyjnego została bardzo pozytywnie przyjęta przez mieszkańców Łowicza. Od kilku lat mogą oni wpływać na inwestycje, które zostaną zrealizowane w ich okolicy w kolejnym roku.

Ubiegłej jesieni sporo kontrowersji wzbudziły dwie z nich – budowa plaży nad Bzurą oraz oświetlenie ścieżki zdrowia w Lasku Miejskim. Choć ostatecznie aprobatę mieszkańców zyskała plaża, to niezadowolenie części społeczeństwa zapoczątkowało dyskusję o wprowadzeniu 11 zadania, tzw. „ogólnomiejskiego”.

Pomysł spodobał się burmistrzowi i już w tym roku łowiczanie składając propozycje mogą wskazać te, które chcą zrealizować w swojej dzielnicy oraz te, które posłużą ogółu.

Niezmienny w inicjatywie jest budżet każdej z dzielnic. Wynosi on 100 tys. zł. Inwestycja „ogólnomiejska” z założenia pochłonąć może więcej środków, dlatego na jej realizację zostanie zarezerwowane 300 tys. zł. Z matematycznego rachunku wynika, że w przyszłym roku osiedlowe zadania inwestycyjne pochłonąć mogą 1,3 mln zł.

Propozycje inwestycji przesyłać można drogą elektroniczną na adres [email protected] lub wrzucić do specjalnie przygotowanej skrzynki znajdującej się na bramie ratusza. Termin zgłoszeń upływa 30 września.
Kolejnym etapem będzie ich weryfikacja oraz zaprezentowanie zadań spełniających kryteria na spotkaniach obywatelskich z burmistrzem K. Kalińskim. Podczas zebrań mieszkańcy danego osiedla wybiorą trzy najważniejsze ich zdaniem inwestycje, z których w ogólnym głosowaniu zostanie wybrana jedna.

W podobny sposób wybierzemy inwestycję „ogólnomiejską”.

1,3 mln zł na inwestycje z budżetu obywatelskiego komentarze opinie

 • gość 2017-09-01 16:23:22

  Na zatorzu pewnie znowu chodnik albo plac zabaw na wjazdach do posesji... normalka

 • gość 2017-09-01 17:07:02

  mogliby jakieś defibrylatory kupić

 • Gość - niezalogowany 2017-09-01 18:54:39

  Mogliby weteranom wojennym z Iraku jakies lofty kupic

 • gość 2017-09-04 10:36:04

  NIE PRAWDĄ JEST, że inwestycja zostanie zrealizowana w przyszłym roku !!!
  Ul. Chabrowa na Górkach została wybrana z budżetu obywatelskiego 2 lata temu i NIC, ALE TO NIC NIE ZOSTAŁO ZROBIONE nie ma planów i żadnych prac przygotowawczych - zwykłe oszukiwanie ludzi.

 • gość 2017-09-04 10:42:28

  Bo jak to w Łowiczu robi się to co wygodne, to co pasuje UM, albo to w czym ktoś ma interes.

  I podstawowe pytanie: dlaczego nie ma wglądu do wszystkich propozycji które wpłynęły jako zgłoszenia?

  Odp. Bo do następnego etapu wybierane są tylko te, które pasują Urzędowi Miasta.

 • gość 2017-09-04 13:58:51

  Ja zgłaszam propozycję zrobienia plaży dla naturystów bo nie mam się gdzie opalać a w domu sąsiad mnie nagrywa i na interneta wrzuca

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Reklama
 Reklama