18-letnia historia szkoły zapisana na kartach. Ukazała się książka o Gimnazjum nr 2

Edukacja, letnia historia szkoły zapisana kartach Ukazała książka Gimnazjum - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 13/10/2017 08:41
Martyna Czekalska

Dyrektorki nieistniejącego już Gimnazjum nr 2 w Łowiczu Mirosława Walczak i Krystyna Kucharska są pomysłodawczyniami i redaktorkami książki o gimnazjalnej „Dwójce”. Publikacja zatytułowana „Ne sedeas sed eas” zawiera ponad 400 stron i jest swoistą kroniką osiągnięć popularnego „Wegnera”.

Promocja książki odbyła się wczoraj (12 października) w budynku byłego gimnazjum, które od 1 września formalnie jest Szkołą Podstawową nr 2.

Jak mówią autorki wydawnictwa, pomysł napisania książki narodził się w niekorzystnym czasie dla gimnazjalnej „Dwójki”, gdy reforma oświaty była już przesądzona. Bogatą publikację współtworzyli nauczyciele i pracownicy łowickiego gimnazjum im. Jana Wegnera.

- Tytuł „Ne sedeas sed eas” (łac. „Nie siadaj, lecz idź”) to hasło z naszego sztandaru - mówi była dyrektor szkoły Mirosława Walczak. Napisy o tej treści znajdują się na ławkach w muzeum w Nieborowie, którego Jan Wegner był kustoszem. - To motto przyświecało nam przez wszystkie lata pracy - dodaje Krystyna Kucharska.

Książka składa się z czternastu rozdziałów. Znajdziemy w niej m.in. informacje o patronie, kadrze pedagogicznej, organizacjach uczniowskich i kołach zainteresowań, wynikach kształcenia i sukcesach uczniów oraz szkolnych uroczystościach. Wymienieni zostali wszyscy absolwenci gimnazjum. W latach 1999-2017 w szkole uczyło się blisko dwa tysiące nastolatków.

Wydawnictwo ukazało się w nakładzie 300 egzemplarzy. - Książki na pewno nie będzie można kupić w księgarni. Chyba, że zrobimy dodruk - nie wyklucza Mirosława Walczak. Wydawnictwo zostało zadedykowane córkom Jana Wegnera, Ewie Wróblewskiej i Barbarze Chojnackiej.

Pierwsze publikacje z dedykacjami trafiły do pracowników szkoły, wkrótce zostaną podarowane przyjaciołom gimnazjum. Książki będą też nagrodami na koniec roku szkolnego dla zdolnych uczniów klas drugich i trzecich oddziałów gimnazjalnych włączonych do SP nr 2.

Publikacja została sfinansowana ze środków budżetu szkoły oraz rady rodziców i indywidualnych darczyńców.

18-letnia historia szkoły zapisana na kartach. Ukazała się książka o Gimnazjum nr 2 komentarze opinie

 • gość 2017-10-13 12:25:18

  a pozostali absolwenci gdzie mogą nabyć/zdobyć książkę??

 • Gość - niezalogowany 2017-10-13 13:53:47

  U Mirki w mieszkaniu lub na stoisku na targowicy

 • Gość - niezalogowany 2017-10-13 15:01:19

  Czy książkę można kupić w szkole ?

 • gość 2017-10-15 12:45:57

  Pomysłodawczynie i redaktorki- wymuszając na nauczycielach ciężką pracę... jak zawsze bezimennych. Ale sukces łatwo sobie przypisać... Ruda gwiazda ...

 • gość 2017-10-16 07:06:05

  O jak pani walczak pomyslała to pomyślała, ho ,ho

 • gość 2017-10-16 16:31:41

  Nie ma się czym ekscytować, wiele braków i nierzetelnych informacji.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama