Lekkoatletyka, Ogólnopolski finał Czwartków lekkoatletycznych łowicka drużyna jednym medalem - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 17/06/2019 14:59
Martyna Czekalska

W dniach 15-16 czerwca na stadionie AZS w Łodzi odbył się 25. Ogólnopolski finał Czwartków lekkoatletycznych. Drużynę z Łowicza reprezentowała 32-osobowa grupa lekkoatletów. Najlepiej wypadła Małgorzata Jakóbiec, która wywalczyła brąz w skoku wzwyż.

W łowickiej reprezentacji znaleźli się zawodnicy UKS Jedynka Łowicz, UKS Błyskawica Domaniewice, UKS GOK Zduny oraz szkół podstawowych w Łowiczu, Bąkowie oraz Głownie.

Najwięcej powodów do zadowolenia ma Małgorzata Jakóbiec. Sportsmenka domaniewickiej Błyskawicy wywalczyła brąz w konkursie skoku wzwyż dziewcząt z rocznika 2006. Uczennica szkoły w Bratoszewicach uzyskała wynik 155 cm, który jest jej nowym rekordem życiowym. Dwa lata temu podopieczna trenera Mieczysława Szymajdy wróciła z imprezy ze złotym medalem.

O podium otarł się Wiktor Kazimierski. Zawodnik Jedynki i uczeń Szkoły Podstawowej nr 7 w Łowiczu zajął czwarte miejsce w konkursie skoku w dal chłopców z rocznika 2008 z wynikiem 4,75 m. To najlepszy wynik w historii uzyskany przez łowickiego lekkoatletę w kategorii wiekowej U12. Do srebrnego medalu zabrakło Wiktorowi 5 centymetrów, a do brązu – zaledwie 1 cm!

O podobnym pechu może mówić Jan Pietrzak, który rywalizował w biegu na 60 metrów chłopców z rocznika 2006. Uczeń łowickiej „Dwójki” awansował do finału, w którym ze znakomitym wynikiem 7,89 s zajął czwarte miejsce.  - Na pewno to „czarny koń” naszej ekipy. Tak doskonałej lokaty nikt się po nim nie spodziewał - przyznał Waldemar Kret, opiekun drużyny z Łowicza. Jak dodaje nauczyciel Przemysław Plichta, Janek będzie jedynym łowiczaninem, który wystąpi jutro w kadrze Polski podczas XIV Międzynarodowego Pucharu Lekkoatletycznego.

Wysoką lokatę w zawodach zajęła również Klaudia Kolos, startująca w konkursie rzutu piłeczką palantową dziewcząt z rocznika 2006. Lekkoatletka Jedynki oraz uczennica SP nr 1 w Łowiczu uzyskała wynik 52,50 m i zajęła szóste miejsce. W tej samej konkurencji bardzo dobrze zaprezentowała się także jej szkolna i klubowa koleżanka Jagoda Wójcik, która z wynikiem 45,00 m była dziewiąta.

Bardzo dobre występy zanotowały także dwie uczennice SP w Skaratkach. Łucja Wojda w konkursie skoku wzwyż dziewcząt z rocznika 2008 pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 125 cm i zajęła szóstą lokatę. Druga podopieczna Zbigniewa Koneckiego, Gabriela Szuflińska, była ósma w konkursie skoku w dal rocznika 2006 z wynikiem 4,54 m.

W skoku wzwyż chłopców z rocznika 2008 piętnaste miejsce zajął Piotr Koper. Zawodnik Błyskawicy osiągnął wynik 120 cm. W biegu na 60 metrów chłopców urodzonych w 2007 roku na półfinale zakończył swój udział Alan Masłowski. Sprinter GOK Zduny w biegu półfinałowym uzyskał bardzo dobry wynik 8,64 m i został sklasyfikowany na czternastym miejscu.

Na duże słowa uznania zasługuje także trenowany przez Mariusza Kwiatkowskiego 13-letni Szymon Kosmowski z Jedynki. Uczeń SP nr 2 w Łowiczu był bliski awansu do jednej z najliczniej obsadzonych konkurencji, jaką był bieg na 300 metrów. Uzyskał znakomity wynik 41,92 s i zajął dziesiąte miejsce.

- Pozostałym zawodnikom nie udało przebrnąć eliminacji i wywalczyć czołowych lokat, ale z ich występów również można być bardzo zadowolonym. Każdy z nich startował z ogromnym zaangażowaniem, często na granicy swoich rekordów życiowych lub też te rekordy życiowe poprawiając – podkreśla Waldemar Kret.

Oto pozostali startujący: bieg na 300m: Antoni Pietrzak, Patryk Banaszczak, Michalina Leszkiewicz, Julia Wojda, bieg na 60m: Adrian Kubica, Szymon Klejs, Małgorzata Bogusz, Kamila Żakowska, Julia Witczak, Natalia Sibielak, rzut piłeczką palantową: Mateusz Błaszczak, Antoni Abramowicz, Bartłomiej Milczarek, Piotr Wieteska, Filip Olejniczak, Michalina Góra i Gabriela Partycka, skok w dal: Alan Bartosik, Oliwia Kamińska, Natalia Adamczyk, Lena Wróbel, skok wzwyż: Roksana Jagodzińska i Hanna Kobacka.

25. Ogólnopolski finał Czwartków lekkoatletycznych: łowicka drużyna z jednym medalem komentarze opinie