6°C lekkie zachmurzenie

26 wykroczeń i 2 zatrzymane prawa jazdy

Kronika policyjna, wykroczeń zatrzymane prawa jazdy - zdjęcie, fotografia

26 przekroczeń dozwolonej prędkości ujawnili mundurowi podczas akcji „Prędkość”. Dwoje z kierujących straciło uprawnienia za nadmierną prędkość.

Wczoraj, 12 września policjanci z łowickiej drogówki włączyli się w krajowe działania pn. „Prędkość”, przeprowadzając je na głównych ciągach komunikacyjnych.

Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa na drogach, poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Tego dnia stróże prawa ujawnili 26 naruszeń przepisów ruchu drogowego. Dwoje kierujących straciło prawa jazdy za nadmierną prędkość.

O godzinie 16.30 na krajowej 92 w Jackowicach kierująca skodą 44-letnia mieszkanka powiatu wołomińskiego przekroczyła prędkość o 66 km/h. Natomiast tuż po 18-tej na krajowej 70 w Bełchowie fordem poruszał się 28-letni skierniewiczanin, przekraczając prędkość o 58km/h. Kierujący stracili prawo jazdy na trzy miesiące i zostali ukarani mandatami karnymi.

- Przypominamy i przestrzegamy, że nadmierna prędkość i brawura są często przyczyną zdarzeń drogowych i może doprowadzić do tragedii! Czasem lepiej się spóźnić, ale bezpiecznie dotrzeć do celu – apeluje policja.

 

26 wykroczeń i 2 zatrzymane prawa jazdy komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.