16°C mgła

27 interwencji związanych z burzą

Dwadzieścia siedem razy interweniowała wczoraj, 9 sierpnia straż pożarna w związku z nawałnicą, jaka przeszła przez Łowicz. Raz strażacy wyjechali do Zawad.

Większość interwencji dotyczyła połamanych gałęzi, konarów i poprzewracanych drzew. Poważne zniszczenia burza wyrządziła na osiedlu Bratkowice, gdzie drzewo przewróciło się na cztery zaparkowane auta, poważnie je uszkadzając. Dorodny okaz przewrócił się na płot przy kościele św. Ducha w Łowiczu. Do usunięcia drzewa niezbędne było wyłączenie części ulicy Długiej z ruchu.

W trakcie krótkiej, aczkolwiek bardzo intensywnej burzy zostały zerwane dwa dachy, zalane dwie piwnice, uszkodzona jedna antena. Strażacy interweniowali także przy wypadku. Doszło do niego w Jamnie. Tam pusta przyczepa samochodu ciężarowego przewróciła się na drogę krajową nr 14.

Wichura zrywała linie energetyczne, pozbawiając ludzi prądu. Tak była m.in. na ul. Kaliskiej, Katarzynów, Poznańskiej oraz w parku Błonie. Zerwany i uszkodzony został sygnalizator przy targowicy. Dziś sygnalizacja tam nie działa, kierowcy powinni zachować ostrożność.

Spośród 27 interwencji, jedna dotyczyła konaru drzewa w Zawadach. Pozostałe miały miejsce na terenie Łowicza.

27 interwencji związanych z burzą komentarze opinie

 • gość 2018-08-10 10:09:04

  Wójcik, Siewiera , gdzie jesteście? Gdzie te wasze wpisy , ze znowu winny Kaliński. Według was za ulewy przecież odpowiada również burmistrz, za to że upały tez :).

 • gość 2018-08-10 13:18:48

  Oj wybory się szybko zbliżają!!! W drugiej turze Siewiera na pewno będzie, więc konkurencja hejtuje jego i Wójcika, który jest jego prawą ręką (lewą też!!!)

 • gość 2018-08-10 15:27:48

  Nie ma Siewiery i Wójcika bo to normalni ludzie nie jak ty trollu Kalińskiego. Na rękę by ci było gdyby ktoś coś na niego napisał poużywał byś sobie a tak posucha i nuda.

 • Janusz - niezalogowany 2018-08-10 17:07:27

  Do Alka z Piotrkiem. Janusz był akurat księgowym w tych służbach mundurowych i wie więcej niż wam się wydaje o tych emeryturach i odprawach itp. I nauczył się nie zaglądać do cudzych kieszeni bo to wścibstwo. A Ci z ZUKu przynajmniej szefowie, też oglądają prognozy pogody i wiedzą że dzisiaj może walnąć nawałnica. Dzisiaj piwa nie ma. Dlatego na każdym kroku obśmiewam niechlujstwo, bylejakość, oraz brak wyobraźni. Reszta w nowym łowiczaninie.

Dodajesz jako: Zaloguj się