3 Maja - drugi dzień Majówki w Maurzycach

Warsztaty, drugi dzień Majówki Maurzycach - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 03/05/2019 16:19

W ten kolejny, świąteczny dzień na terenie Skansenu w Maurzycach odbywają się dalsze, interesujące wydarzenia etnograficzne.

Smakosze wiejskiej kuchni mogli wziąć udział w warsztatach kulinarnych, podczas których panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Kocierzewa zaprezentowały swoje umiejętności w przyrządzaniu tradycyjnych specjałów.

Każdy mógł później, za niewielką opłatą, degustować potrawy.
Tego dnia wszyscy przyjezdni goście mogli wziąć udział m.in. w warsztatach rękodzieła ludowego, w trakcie których można było nauczyć się wykonywania tradycyjnych łowickich wycinanek, a także haftowania koralikami. Kolejne warsztaty plastyczne to - „Wiejska szkoła – wypisz, wymaluj”.
Tutaj można było zobaczyć jak wyglądała nauka w wiejskiej szkole. W budynku dawnej szkoły z miejscowości Łaźniki można było spróbować swoich sił w kaligrafii, sztuce pięknego pisania za pomocą gęsiego pióra.

No i gratka dla osób fascynujących się architekturą ludową, spacer po skansenie z przewodnikiem – „Drewno, kamień, słoma – architektura wsi łowickiej”.
Spacer ten odbył się śladem najciekawszych zabytków architektury drewnianej. W trakcie oprowadzania można było dowiedzieć się ciekawych szczegółów na temat planowania wsi, budowy budynków, materiałów z których były wykonywane oraz obrzędów związanych z domostwem.

Pogoda i zwiedzający w tym dniu dopisały.

 

3 Maja - drugi dzień Majówki w Maurzycach komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama