3 punkty MUKS Pelikan-2003/04 w dwóch meczach I ligi wojewódzkiej

Piłka nożna, punkty Pelikan 2003/04 dwóch meczach wojewódzkiej - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 04/09/2019 15:13
Martyna Czekalska

Zespół MUKS Pelikan 2003/04 od zwycięstwa rozpoczął rozgrywki w I lidze wojewódzkiej juniorów młodszych B1. W drugiej kolejce podopieczni trenera Pawła Kutkowskiego doznali wysokiej porażki.

W pierwszym meczu sezonu biało-zieloni pokonali na wyjeździe Stal Niewiadów 2:1.

– To bardzo cenne zwycięstwo na inaugurację. Zespół zagrał poprawne zawody, chłopcy fajnie realizowali założenia taktyczne. To był praktycznie mecz pod naszą kontrolą i cieszę się, że pod koniec nie straciliśmy tego zwycięstwa, bo moglibyśmy sobie tylko pluć w brodę, gdyby się tak stało, ponieważ mieliśmy wcześniej kilka bardzo dogodnych sytuacji. Już w pierwszej połowie stworzyliśmy kilka okazji, ale nie udało się nic strzelić. Na szczęście udało się tego dokonać po przerwie. Później jeszcze mieliśmy kilka okazji. Muszę pochwalić jednak cały zespół, bo wszyscy grali bardzo ambitnie, przyjechali mając za cel zwycięstwo i to się udało zrealizować - opowiedział trener Kutkowski.

Stal Niewiadów – MUKS Pelikan-2003/04 Łowicz 1:2
Krystian Kruk 72, Łukasz Pięta 75

Pelikan-2003/04: Kacper Olesiński (46 Mikołaj Pietrzak) – Dominik Wróbel (80 Mateusz Motyl), Piotr Strycharski, Bartosz Wojciechowski, Jonatan Politowicz – Wiktor Matyjas (60 Kacper Olak), Kacper Kosmowski – Marcel Frątczak (83 Bartosz Tomaszkiewicz), Bartosz Wudkiewicz (75 Kacper Stępień), Antoni Knera (70 Łukasz Pięta) – Krystian Kruk.

W 2. kolejce Pelikan-2003/04 przegrał na stadionie przy ul. Starzyńskiego z GKS Bełchatów aż 1:6.

– Nie ma co ukrywać, przeciwnik był od nas lepszy, zresztą był to jeden z wiodących zespołów w tej lidze i bez dwóch zdań zasłużył na zwycięstwo. My popełniliśmy trochę za dużo błędów, nie realizowaliśmy w 100% założeń taktycznych, tak jak bym chciał, a przeciwnik je wykorzystywał. Ten wynik wygląda niekorzystnie, ale mógłby być zupełnie inny, gdyż pierwsza połowa w wykonaniu mojego zespołu była poprawna, a myślę, że nawet wyrównana z lekkim wskazaniem na Bełchatów.

Łowiczanie byli nieskuteczni, a rywale przed przerwą zdobyli dwie bramki po rzutach wolnych. Szczególnie szkoda bramki 0:2 „do szatni”, bo w 43. minucie. - Gdyby było 1:0 to spokojnie byśmy sobie zeszli i wiara chłopaków by nie opuściła, a tak w szatni trochę głowy były zwieszone i mało wiary w to, że można jeszcze zrobić coś więcej – ocenił szkoleniowiec łowiczan.

Druga połowa wyglądała już słabiej. Na placu gry zameldowali się chłopcy z rocznika 2004. Ostatecznie rywale wygrali 6:1. - Trzeba podnieść głowę i szukać punktów w następnych meczach. Liczyliśmy się tutaj z bardzo ciężkim przeciwnikiem i sporą porażką, szkoda, że taka dotkliwa, bo wynik mógł wyglądać inaczej – uważa Kutkowski.

MUKS Pelikan-2003/04 Łowicz – GKS Bełchatów 1:6
Marcel Wnuk 60 (rzut wolny)

Pelikan-2003/04: Kacper Olesiński (46 Mikołaj Pietrzak) – Dominik Wróbel (40 Antoni Knera), Piotr Strycharski (65 Wiktor Matyjas), Bartosz Wojciechowski, Jonatan Politowicz – Kacper Kosmowski (60 Bartosz Wudkiewicz), Kacper Olak – Marcel Frątczak (80 Mateusz Motyl), Paweł Graczyk (60 Kacper Stępień), Marcel Wnuk – Krystian Kruk (80 Bartosz Tomaszkiewicz).

Źródło: MUKS Pelikan Łowicz

3 punkty MUKS Pelikan-2003/04 w dwóch meczach I ligi wojewódzkiej komentarze opinie