27°C bezchmurnie

363. Łowicka piesza pielgrzymka na Jasną Górę

Dzisiaj (14 maja) po mszy świętej o godzinie 6 w kościele sióstr bernardynek w Łowiczu wyruszyła 363. Łowicka piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Pątnicy w tym roku pielgrzymują pod hasłem „Posłani przez Ducha Świętego”.

Poniedziałkowej Eucharystii przewodniczył biskup senior diecezji łowickiej Józef Zawitkowski. Przewodnikiem „pątniczej jaskółki”, jak nazywana jest piesza pielgrzymka z Łowicza na Jasną Górę, jest ks. Wiesław Frelek. Wierni z ziemi łowickiej jako pierwsi w roku docierają do częstochowskiego sanktuarium.

Sprzed kościoła sióstr bernardynek do Częstochowy wyruszyło około 350 pątników. Część pielgrzymów dołączy do grupy już na trasie pątniczego szlaku. - Przeważnie są te same intencje, ale co roku niesiemy nowe, za naszych przyjaciół, znajomych, sąsiadów - mówią panie Dorota i Barbara, pątniczki z Żyrardowa. Obie już kilkanaście razy wędrowały na Jasną Górę z łowicką pielgrzymką. - Czy jest ciężko? Bywa różnie, ale Matka Boża daje siły i prowadzi nas.

Po raz piętnasty do Matki Boskiej Częstochowskiej maszeruje młodzież z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie. - W tej chwili jest nas około 25 osób, docelowo będzie nas około 40. W kolejnych dniach dotrą do nas maturzyści - informuje Aleksander Frankiewicz, nauczyciel i opiekun grupy.

Pielgrzymi wejdą na Jasną Górę 19 maja, w przeddzień uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Do domów powrócą autokarami.

363. Łowicka piesza pielgrzymka na Jasną Górę komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-05-14 11:08:17

  Ja do roboty musiałem iść, nie stać mnie na takie wycieczki

 • Gościówa - niezalogowany 2018-05-15 09:18:03

  Jak cię nie stać na wpisowe na pielgrzymce pieszej to na co cię stać???

 • Gość - niezalogowany 2018-05-15 14:04:32

  No nie stać mnie na marnowanie w ten sposób czasu, nierobie

 • gość 2018-05-18 09:25:14

  Ciekawe czy Dorota Pietrzkowicz poszła na pielgrzymkę żeby przeprosić za rozbicie mojej rodziny?

Dodajesz jako: Zaloguj się