6°C bezchmurnie

38-latek z Łowicza odpowie za czynną napaść na policjanta

Kronika policyjna, latek Łowicza odpowie czynną napaść policjanta - zdjęcie, fotografia

Łowiccy policjanci ujęli 38-letniego mężczyznę, który z nożem i śrubokrętem w ręku zaczepiał przechodniów na ul. Bielawskiej w Łowiczu. Mężczyzna zaatakował i zranił w twarz jednego z interweniujących funkcjonariuszy. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Dzielnicowi zostali skierowani na ul. Bielawską w niedzielę (2 września) po godzinie 16. Dyżurny łowickiej policji otrzymał zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który biegał po ulicy z nożem i śrubokrętem w ręku, zaczepiając przechodniów.

Agresor nie reagował na wezwania mundurowych. - Był agresywny i wulgarny. Ponadto groził policjantom pozbawieniem życia. W pewnym momencie rzucił w jednego z funkcjonariuszy śrubokrętem, raniąc mu twarz - informuje podkom. Urszula Szymczak, rzecznik prasowy KPP w Łowiczu.

Funkcjonariusze obezwładnili napastnika, którym okazał się 38-letni mieszkaniec Łowicza. Mężczyzna w chwili zatrzymania był pijany. Miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Noc spędził w policyjnym areszcie.

38-latek był wcześniej notowany. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany. Śledczy zarzucają mu czynną napaść na policjantów, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Prokurator Rejonowy w Łowiczu zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny.

Fot. KPP w Łowiczu

38-latek z Łowicza odpowie za czynną napaść na policjanta komentarze opinie

  • Baba Baba 2018-09-04 17:00:17

    Tylko dozór dla takiej gnidy??? Oto są beneficjęci 500+ Bielawska---"kwiat miejscowego folkloru"

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.