39. rocznicę powstania NSZZ „Solidarność”, w Łowiczu świętują na sportowo

Stowarzyszenia, rocznicę powstania „Solidarność” Łowiczu świętują sportowo - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 07/09/2019 12:48
Mirka Czubak

Wyjątkowo dużym zainteresowaniem cieszy się tegoroczny IV Turniej Zakładów Pracy w Łowiczu. Sobotnia (7 września) impreza organizowana jest w ramach obchodów 39. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”.

Turniej odbywa się na obiektach OSiR nr 1 w Łowiczu. W zawodach uczestniczą m.in. pracownicy łowickiego Baumitu, Agros Novy, strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu, nauczyciele, a także reprezentanci firmy Winiary Nestle Kalisz, zakładów mięsnych Agryf ze Szczecina czy Zentis z Siedlec .

Jak podkreśla przewodnicząca oddziału NSZZ „Solidarność” Ziemi Łowickiej Teresa Kowalska-Suchecka, zawody są okazją by połączyć przyjemne z pożytecznym i na sportowo uczcić 39. rocznicę powstania „Solidarności”. Bardzo nas cieszy bardzo wysoka frekwencja na turnieju – dodaje.

Panie rywalizują w turnieju piłki siatkowej, a panowie z kolei piłki nożnej. Oprócz tego na zawodników czekają konkurencje sprawnościowe: rzut lotką, rzut piłką tenisową, skok w dal z miejsca, strzały piłką do bramki. Organizatorzy zorganizują konkurs niespodziankę oraz konkurs dla szefów firm.

Jutrzejsze obchody rozpocznie msza święta, która odprawiona zostanie w intencji Ojczyzny i „Solidarności” w łowickiej katedrze (godzina 9.) Następnie związkowcy spotkają się przy pomniku błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki przy kościele pijarskim (godzina 10.15). Piętnaście minut później nastąpi rozwinięcie i przemarsz z Flagą dla Niepodległej pod pomnik Jan Pawła II.

Podsumowanie sportowej rywalizacji odbędzie się wieczorem.

Więcej zdjęć i wyniki rywalizacji sportowych już wkrótce.

39. rocznicę powstania NSZZ „Solidarność”, w Łowiczu świętują na sportowo komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-09-07 15:01:17

    Hahaha,widać jak "swietują" szczegolnie mlodzi ludzie.Kilkadziesat minut temu wrociłam ze spaceru,w okolicy Nowego Rynku mijałam"działaczy"(na kiszulkach-Szczecin)ktorzy zamiast na pseudo zawodach ,raczą sie "mocnymi" napojami,co czuc,przechodząc obok i słysząc ich"polszczyzne"!To jest wlasnie dzisiejsza pseudo solidarosć,pod przywodztwem"herosa"(!?)ktory w stanie wojennym był tam gdzie stało(...)jak grzmiał w Stoczni prezes!

  • gość 2019-09-09 21:23:14

    Zapewne ciąg dalszy potańcówki przeniósł się na Podrzeczną i Bielawską do elektoratu wyborczego przewodniczącej. Jaka przewodnicząca taki elektorat.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama