550 tys. zł na nowa karetkę dla łowickiego szpitala

Szpital i opieka społeczna, karetkę łowickiego szpitala - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 08/08/2019 15:39
Mirka Czubak

Starostwo Powiatowe w Łowiczu pozyskało z Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi 550 tys. zł na zakup nowego ambulansu typu „S”, który będzie na wyposażeniu Zespołu Opieki Zdrowotnej w Łowiczu.

Przypomnijmy, że od kwietnia usługi w zakresie realizowania świadczenia ratownictwa medycznego w Łódzkiem przejęła od Falck, Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi, wspólnie z jedenastoma placówkami medycznymi, w tym ZOZ w Łowiczu.

Obecnie powiat łowicki obsługuje pięć karetek z czego tylko trzy są na wyposażeniu szpitala, dwie pozostałe zawiadamia WSRM w Łodzi. Jedna stacjonuje na ulicy Katarzynów w Łowiczu, a druga w Zdunach .

Jak informuje nas sekretarz powiatu, Marcin Pluta – łowickie busy to karetki specjalistyczne typu „S” z minimum trzyosobową załogą -  i taką też jednostkę chce pozyskać powiat dla szpitala w Łowiczu - dodaje

Kwota jaką przekazał Wojewoda Łódzki pochodzi z środków przeznaczonych na ratownictwo medyczne. Jeśli Starostwo pozyska ambulans w kwocie 550 tys zł to nie będzie musiało dołożyć żadnych swoich funduszy.

Przetarg na nowa karetkę typu "S" ma zostać ogłoszony w najbliższym czasie, tak aby karetka trafiła do łowickiego ZOZ najpóźniej za dwa miesiące.

 

550 tys. zł na nowa karetkę dla łowickiego szpitala komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama