7. miejsce Janickiego podczas Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim

Łyżwiarstwo szybkie, miejsce Janickiego podczas Pucharu Świata łyżwiarstwie szybkim - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 30/11/2017 15:33
Katarzyna Gajda

W minioną sobotę, 25 listopada w pierwszym dniu zawodów Pucharu Świata Juniorów i Młodzieżowców w łyżwiarstwie szybkim, które odbywały się w Max Aichler Arena w niemieckim Inzell wystąpił 19-letni panczenista UKS Błyskawica Domaniewice Artur Janicki.

Zawodnik UKS Błyskawicy Domaniewice wystartował w GRUPIE A w wyścigu na 3000m w kategorii wiekowej młodzieżowców, czyli zawodników do 22 lat. Wystąpiło w nim szesnastu zawodników ze ścisłej czołówki światowej. Łyżwiarz z Ziemi Łowickiej pojechał znakomicie i z wynikiem 3.54.49 o 3,42 s pobił swój rekord życiowy zajmując rewelacyjne 7. miejsce.

Pierwsze trzy miejsca zajęli zawodnicy z Norwegii – Runar Njatun Kroyer (z czasem 3.47.42), Vetle Stangeland (3.48.11) i Magnus Bakken Haugli (3.49.57).

- To na pewno najlepszy indywidualny występ Artura w karierze. Tu jechali najlepsi zawodnicy na świecie i obawiałem się, że sportowiec może mieć problem z pokonaniem kogokolwiek. A to, że pokonał o 0.01 s znakomitego zawodnika z Chin Chenglong Xu, to już dla mnie prawdziwa sensacja. Po prostu, aż chce się po takich wynikach pracować – skomentował występ Artura, Mieczysław Szymajda.

Równolegle na terenie Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej odbyła się konferencja pod hasłem „Trening mistrzowski w rzutach”. Jej organizatorem był PZLA.

Wzięli w niej udział czołowi polscy trenerzy i działacze zajmujący się problematyką związaną z zagadnieniami konkurencji rzutowych w lekkoatletyce, m.in prezes PZLA Henryk Olszewski, dwukrotny Mistrz Olimpijski Tomasz Majewski, znani polscy naukowcy z dziedziny sportu profesor Janusz Iskra czy też dr hab. Rafał Tataruch. Wśród zaproszonych znalazł się szkoleniowiec Mieczysław Szymajda.

- W trakcie konferencji zawodnicy i trenerzy wspólnie wymieniali poglądy i spostrzeżenia związane z konkurencjami rzutu młotem, dyskiem, oszczepem i pchnięcia kulą. Miało to służyć dalszemu utrzymaniu na wysokim światowym poziomu polskich konkurencji rzutowych. Na pewno z szeregu pomysłów i rozwiązań postaram się skorzystać i przenieść je na nasz łowicki grunt – powiedział w skrócie o spotkaniu Mieczysław Szymajda.

 

Reklama

7. miejsce Janickiego podczas Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama