Akademia i ślubowanie pierwszaków

Edukacja, Akademia ślubowanie pierwszaków - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 10/11/2016 17:43

W sali gimnastycznej Zespołu Szkół przy ul. Grunwaldzkiej odbyła się dziś (10 listopada) uroczystość z okazji 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia była szczególnie doniosła dla najmłodszych uczniów „Trójki”.

 

 

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości patriotyczne akademie wystawiono w wielu polskich szkołach. Uroczystości w placówce na łowickiej Korabce połączono ze ślubowaniem uczniów pierwszej klasy podstawówki.

Zanim dyrektor Wioletta Puszcz dokonała aktu pasowania, starsi uczniowie przypomnieli tragiczne losy Ojczyzny, której przez 123 lata próżno było szukać na mapie Europy. W przedstawieniu opowiadano między innymi o strajku dzieci wrzesińskich, sprzeciwiających się nauce religii w języku niemieckim. W setną rocznicę śmierci Henryka Sienkiewicza wspomniano też o twórczości polskiego noblisty.

Pierwszaki recytowały wiersz Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”, a następnie złożyły ślubowanie na szkolny sztandar. Każdy z nich miał biało-czerwony kotylion i uczniowski biret.

Reklama

Akademia i ślubowanie pierwszaków komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama