Akademos zaprasza na darmowe badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat

Porady zdrowotne, Akademos zaprasza darmowe badania mammograficzne kobiet wieku - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 07/05/2019 11:35
Mirka Czubak

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem u kobiet. Głównym powodem, dla którego tak wiele kobiet nadal umiera z powodu nowotworu, jest zbyt późne wykrycie choroby. To m.in. dlatego Ministerstwo Zdrowia zachęca do wykonywania mammografii.

Największe ryzyko zachorowania na raka piersi dotyczy kobiet w wieku od 50 do 69 lat. Dlatego też program bezpłatnych badań skierowany jest, w tym roku, dla kobiet z roczników 1950 – 1969, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanego badania mammograficznego. Badanie wykonywane w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest w pełni refundowane przez NFZ. Warto skorzystać z tej bezpłatnej możliwości i zbadać piersi.

Badanie trwa zaledwie kilka minut, a pacjentki, do których skierowany jest program profilaktyczny nie muszą mieć na nią skierowania ani specjalnego zaproszenia. Aby wykonać mammografię w ramach programu, wystarczy zgłosić się do jednej z placówek, które realizują program.

W Łowiczu takie darmowe badanie piersi można wykonać np. w Centrum Zdrowi Academos ul. Iłowiska 1/3 w każdy wtorek i piątek. Przed planowanym badaniem należy zadzwonić i zapisać się w rejestracji placówki pod numerem telefonu 42 254 64 10 lub 517 544 004.

Jak przebiega badanie mammograficzne?

Badanie nie wymaga praktycznie żadnego przygotowania. Zaleca się jednak, aby tego dnia nie używać żadnych dezodorantów, talków czy antyperspirantów. Dobrze też jest przyjść w dwuczęściowym ubraniu, bo konieczne będzie rozebranie się do pasa.

Pierś układana jest na plastikowej podstawce, dociskana z góry i z boku po to, żeby uzyskać dwa obrazy. Ucisk trwa tylko kilka sekund.

Akademos zaprasza na darmowe badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama