6°C bezchmurnie

Akt wandalizmu na Zduńskiej. Ktoś zniszczył pieska przy budce-skarbonce

Stowarzyszenia, wandalizmu Zduńskiej Ktoś zniszczył pieska budce skarbonce - zdjęcie, fotografia

Nieznany sprawca zniszczył wartą około 200 złotych figurkę psa, który „pilnował” drewnianej budki - skarbonki na ul. Zduńskiej w Łowiczu.

Nietypowa skarbonka w kształcie psiej budy została ustawiona przez wolontariuszy Łowickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt pod koniec 2016 roku.

W ramach akcji „Psu na budę” osoby przechadzające się ul. Zduńską mogą wrzucać do skarbonki pieniądze, które zostaną przeznaczone na cele statutowe stowarzyszenia, m.in. opłacenie faktur w lecznicach dla zwierząt czy na paliwo. Do tej pory na pomoc zwierzakom przekazano ponad 3 tysiące złotych. Skarbonka jest codziennie opróżniana przez wolontariuszy.

Komuś najwyraźniej nie spodobał się piesek „pilnujący” budkę, ponieważ wczoraj (11 marca) figurka została zniszczona. - Złożę zawiadomienie o tym fakcie na policję z prośbą o sprawdzenie zapisów monitoringu - zapowiada Grażyna Wołynik, prezes stowarzyszenia. Do aktu wandalizmu mogło dojść około godziny 17:30. Huk tłuczącej się figurki usłyszała członkini stowarzyszenia Maria Bogiel, która mieszka w pobliżu.

- Właściwie może to dobrze, że ktoś wyżył się na takim piesku, niż miałby uderzyć człowieka... - mówi Grażyna Wołynik. Przez półtora roku właściwie nie dochodziło do podobnych incydentów. - Raz ktoś nalał piwa do środka, ale poza tym było spokojnie - dodaje.

Akt wandalizmu na Zduńskiej. Ktoś zniszczył pieska przy budce-skarbonce komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.