Anna Maria Anders przyjedzie do Walewic

Łowicz24.eu, Maria Anders przyjedzie Walewic - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 15/11/2016 06:50

Anna Maria Anders, córka generała Władysława Andersa i senator RP, przyjedzie do Walewic, aby promować swoją książkę. Spotkanie z publicznością zaplanowano na 19 listopada w walewickim pałacu.

 

 Podczas spotkania otwartego, które rozpocznie się o godz. 17:00, polska senator opowie m.in. o własnym dzieciństwie, życiu prywatnym swojego ojca - generała Andersa oraz o walce o właściwą pamięć o nim. Tematem przewodnim będzie przede wszystkim próba odpowiedzi na pytanie, czym jest polskość i poszukiwanie własnej tożsamości narodowej.

– 2-godzinne spotkanie będzie również próbą zdefiniowania pojęcia współczesnego patriotyzmu. Tego dnia będziemy gościć w walewickim pałacu przedstawicieli rodzin repatriantów, mieszkających obecnie w Łowiczu, którzy opowiedzą o swoich losach. Nie zabraknie także Krzysztofa Kalińskiego, burmistrza Łowicza, który opowie o szczególnym zaangażowaniu samorządu w przyjmowanie i pomoc repatriantom ze Wschodu, głównie z Kazachstanu – mówi Magdalena Szymańska-Topolska, specjalista ds. kultury w Stadninie Koni Walewice.

Harmonogram wizyty Anny Marii Anders w Walewicach przewiduje również część, w której publiczność będzie mogła skierować do polskiej senator własne pytania. Spotkanie będzie ponadto doskonałą okazją do zakupu książki autorki oraz otrzymania od niej autografu.
Wstęp dla publiczności jest bezpłatny.

 

Reklama

Anna Maria Anders przyjedzie do Walewic komentarze opinie

  • pytanie - niezalogowany 2016-11-15 12:07:20

    Pani której syn nie mówi po polsku a o ojcu przypomniała sobie jak zaczęły się wybory...sama także ma problemy z płynnym mówieniem po polsku..

  • cenzura - ależ skąd - niezalogowany 2016-11-15 07:56:16

    bardzo dobra wiadomość, pani przekaże nam informacje na temat patriotyzmu, powinniśmy być wdzięczni za wysiłek tej pani !

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama