Awans okupiony kontuzjami

Piłka ręczna, Awans okupiony kontuzjami - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 26/11/2014 15:24

Uczennice I LO im. J. Chełmońskiego wygrały w ostatni piątek (21.11) Rejonową Licealiadę w Piłce Ręcznej. Tym samym po raz pierwszy od wielu lat w finale wojewódzkim w szczypiorniaku Łowicz będą reprezentowały dwie szkoły - I LO (dziewczęta) oraz ZSP 2 (chłopcy).

W zawodach dziewcząt, które odbyły się w ubiegłym tygodniu w Kutnie, wystartowały 3 szkoły. Początkowo o awans do finału wojewódzkiego miały walczyć cztery drużyny, lecz na turniej nie dojechał zespół z Rawy Mazowieckiej. Rywalizowano systemem "każdy z każdym" w spotkaniach trwających 2 x 12 minut.

Pierwsze spotkanie dziewczęta z „Chełmońskiego” dość łatwo wygrały ze skierniewickim LO im. Bolesława Prusa 7:3. W tym meczu trzykrotnie na listę strzelców wpisała się Martyna Gajda. Drugie spotkanie, decydujące zarazem o losach awansu i końcowej klasyfikacji zawodów, było prawdziwą batalią. Uczennice I LO zmierzyły się w nim z gospodarzem zawodów - ZS im. Staszica w Kutnie.

Aby wywalczyć awans miejscowe musiały wygrać to spotkanie różnicą czterech bramek. Mecz rzeczywiście lepiej ułożył się dla dziewcząt z Kutna, które prowadziły 3:0, a później nawet 5:1. Co gorsze, szczypiornistki z „Chełmońskiego” przeciwko sobie miały nie tylko rywalki ze „Staszica”, ale także sędziów, którzy wyraźnie sprzyjali miejscowym i często podejmowali kuriozalne decyzje na niekorzyść I LO.

Po kilku mocnych słowach w przerwie pojedynku uczennice z Łowicza przystąpiły do ostatnich minut gry mocno zmotywowane. Na efekty nie trzeba było długo czekać - licealistki I LO zdobyły 5 bramek z rzędu i wyszły na prowadzenie 6:5! Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 6:6, które dawało awans do finału wojewódzkiego szczypiornistkom łowickiego ogólniaka. Sukces nie byłby jednak możliwy, gdyby nie świetna postawa bramkarki Ady Pacler, która kilkukrotnie ratowała koleżanki, broniąc m.in. 3 z 6 rzutów karnych.

Jak powiedział nam Jarosław Woźniak, opiekun piłkarek ręcznych z „Chełmona”, dziewczyny wracały do domu niesamowicie szczęśliwe. Jego podopieczne pokazały prawdziwy charakter, niestety okupiony trzema dość poważnymi kontuzjami - jedna z uczennic doznała zerwania wiązadeł krzyżowych.

Finał wojewódzki, w którym wystąpią drużyny z dwóch łowickich szkół średnich - I LO i ZSP nr 2, odbędzie się w przyszłym roku.

3. Zespół Szkół nr 1 w Kutnie

Awans do finału wojewódzkiego wywalczył zespół I LO Łowicz, który wystąpił w składzie: Anna Cichal, Agata Trębska, Natalia Rolewska, Eliza Stawicka, Wiktoria Kolec, Adrianna Pacler, Sylwia Brzezińska, Agata Jagura, Martyna Gajda, Kinga Sęk, Marcelina Olak. Nauczycielem wychowania fizycznego jest Jarosław Woźniak.