Awionetka upadła na ziemię. Zginęło dwóch mężczyzn - AKTUALIZACJA

Portal lowicz24.eu 31/05/2018 11:33
Katarzyna Gajda

Dwóch mężczyzn w wieku 48 i 42 lat zginęło w wypadku awionetki w Bobrownikach. Maszyna runęła na ziemię krótko po starcie.

Dziś, 31 maja na lądowisko w Bobrownikach runęła awionetka, którą latało dwóch mężczyzn – 48 i 42-latek. Pilot i pasażer zginęli na miejscu.

Na miejsce jako pierwsi dotarli druhowie z Bobrownik, którzy byli świadkami momentu urwania skrzydła i upadku awionetki na ziemię. Z relacji świadków maszyna wykonywała beczkę kiedy jedno ze skrzydeł urwało się.

Awionetką latali 42-letni pilot i 48-letni pasażer.

Miejsce zdarzenia jest zabezpieczone przez strażaków i policjantów. Do Bobrownik ma dotrzeć specjalna komisja ds. badania wypadków lotniczych oraz prokurator.

Aktualizacja:

31 maja przed godziną 10 na lądowisko dla rekreacyjnych samolotów między Nieborowem a Bobrownikami runęła awionetka Qualt 200 z dwoma mężczyznami na pokładzie. Na miejsce jako pierwsi przybyli druhowie z Bobrownik, którzy byli naocznymi świadkami zdarzenia.

W rozmowie z lowicz24 jeden z nich przyznał, że widzieli moment, w którym samolot wykonuje tzw. beczkę, po czym jedno ze skrzydeł odpada i maszyna spada na ziemię. Początkowo trudno było jednak zlokalizować miejsce, w którym upadł samolot.

Kiedy udało się odnaleźć szczątki zniszczonej maszyny na pomoc było już za późno. Awionetka rozpadła się w powietrzu, gubiąc elementy poszycia. Obecny na miejscu komendant policji Grzegorz Radzikowski oraz komendant straży pożarnej Jacek Szeligowski potwierdzili, że maszyną latało dwóch mężczyzn, którzy zginęli na miejscu.

Krótko po przyjeździe służb na miejsce zarządzono poszukiwania elementów samolotu, które zostały rozrzucone w promieniu 1 km od wraku.

Ofiarami wypadku lotniczego okazali się 42-letni pilot, właściciel samolotu oraz 48-letni pasażer. Obaj są mieszkańcami Warszawy.

Był to lot rekreacyjny - prezent, który dla pasażera zakupiła jego żona. Była ona ma miejscu zdarzenia, nagrywała tragiczny w skutkach lot. Kobieta po tragedii zawiadomiła służby. Sama nie zdołała dostać się do samolotu, gdyż oddzielał ją rów z wodą. Zszokowana kobieta zasłabła i potrzebowała pomocy ratowników medycznych.

Maszyna została bardzo mocno zniszczona. Na miejsce przyjechał prokurator oraz członkowie Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych (PKBWL) w Warszawie, którzy zajęli się ustalaniem przyczyn i przebiegu dzisiejszej tragedii.

 

 

Awionetka upadła na ziemię. Zginęło dwóch mężczyzn - AKTUALIZACJA komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-05-31 17:50:20

  Prezent urodzinowy od żony! Współczuję...

 • gość 2018-05-31 18:54:53

  Wyrazy współczucia dla rodzin.
  Jest to wielka tragedia lecz można było się jej spodziewać, lądowisko nie zarejestrowane na którym prowadzono działalność zarobkową, gdyby ten lot był rzeczywiście rekreacyjny wdowa otrzymała by 100 tys. EUR odszkodowania.
  Ponieważ stwierdziła że lot zakupiła jako prezent dla męża był to lot zarobkowy który nie miał prawa być wykonany.
  Ku przestrodze pozostałym
  Droga w lotnictwie jest krwią pisana

 • Ja - niezalogowany 2018-05-31 19:23:35

  Uwielbiam te precyzyjne informacje,38 lat i 42 niżej 42 i 48. Za chwilę znowu 38 i 42. Wcześniej ze lądował,teraz ze beczka i odpada skrzydło....typowe

 • gość 2018-05-31 20:15:50

  zadzwoń ośle na policję i sam się zapytaj.
  podaje telefon 997 lub 112 i poproś policję

 • gość 2018-05-31 20:16:34

  pewnie - maruderów jest mnóstwo

 • gość 2018-06-01 00:43:40

  Szanowni Panstwo,awionetka,samolotem ultralekkim nie można wykonywać zadnych akrobacji,typu beczka.sam jestem pilotem i zlosliwie mogę napisac,choc nie miejsce i pora na kasliwosci,ze na sile,owszem na lltralajcie można wykonać beczke,ale tylko raz.Nie sadze,aby pilot robil tym samolotem beczke,a skrzydlo-choc to rzadkość,byc może urwalo z przyczyn technicznych.wtedy,jak w przypadku np.awarii steru wysokości na 99 proc.nie ma ratunku.
  wk

 • gość 2018-06-01 11:01:35

  Niestety nie była to pierwsza beczka tego pilota na tym samolocie, robił to nagminnie, brak rozsądku i pokory kończy się tragedią szkoda ludzi i rodziny. Większość samolotów ultralekkich posiada system ratunkowy który ratuje życie w tym przypadku pewnie zabrakło czasu lub systemu nie było.

 • gość 2018-06-02 08:50:18

  to był dobry pilot, latałem z nim parę razy ,co do lądowiska nie wypowiadam się bo nie mam wiedzy jaki jest stan prawny tego miejsca ,tego dnia miałem lecieć o 11 ,byłem w drodze na lądowisko gdy się dowiedziałem o wypadku.... żal mi tej kobiety ,wyrazy szczerego współczucia,co do pilota nie zgodzę się z tym że wykonywał akrobacje tym samolotem,miał fantazję ale nie był głupcem szanował swoje życie i życie tych którym pokazywał czym jest latanie ,jakie jest niesamowite i piękne ,brał tylko pieniądze za paliwo samolot na wodę nie lata,nie prowadził działalności zarobkowej w tradycyjnym tego słowa znaczeniu,mnie osobiście będzie brakować latania z tym człowiekiem wogóle samych lotów ale na to nic się już nie poradzi...

 • gość 2018-06-12 21:45:24

  Czy ktoś z Państwa wie jaki jest wynik śledztwa ? Co było przyczyną wypadku?

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama