18°C bezchmurnie

Bal jak za dawnych lat z udziałem łowickich „Dziesiątaków”

Członkowie Stowarzyszenia Historycznego im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu w sobotę (10 lutego) wzięli udział w Balu Siódemek w pałacu w Biedrusku (woj. wielkopolskie). Obowiązywały stroje retro.

„Dziesiątacy” przybyli na bal na zaproszenie osób kultywujących tradycje 7 Pułku Strzelców Konnych Wielkopolskich oraz 7 Dywizjonu Artylerii Konnej Wielkopolskiej. Przed wojną w pałacu w niewielkim Biedrusku bawili się oficerowie Wojska Polskiego.

Przedstawiciele łowickiego stowarzyszenia wręczyli swoim przyjaciołom okolicznościowe karty pocztowe oraz tablicę dla kolegów-artylerzystów z okazji ich jubileuszu z napisem „... 10 lat przywracamy tradycje piechoty i artylerii Wojska Polskiego... w przyjaźni czasu nie liczymy”. Znaki tożsamości, tzw. nieśmiertelniki, otrzymali prezes pułku strzelców Robert Lachor oraz właściciel firmy szyjącej historyczne umundurowanie Krzysztof Kłoskowski.

W balu retro bawiło się około 100 osób. Zabawa, zgodnie z przedwojenną tradycją, rozpoczęła się odegraniem marszy pułkowych. Sobotniego wieczoru jeden z „Dziesiątaków” wcielił się w rolę Eugeniusza Bodo z przedwojennego filmu „Piętro wyżej”. - Królową balu wybrano Agnieszkę Hojer, żonę innego miłośnika historii z Łowicza.

- Bal w Biedrusku jest czymś niesamowitym - nie ukrywa Piotr Marciniak, prezes łowickiego stowarzyszenia. - Może uda się niebawem odtworzyć bal pułkowy dziesiątaków w podobnej formie.

Bal jak za dawnych lat z udziałem łowickich „Dziesiątaków” komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.


Ostatnie video - filmy na Lowicz24.eu