Bardzo dobry start Janickiego w Tomaszowie Mazowieckim

Łyżwiarstwo szybkie, Bardzo dobry start Janickiego Tomaszowie Mazowieckim - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 3
  • Fotka nr 1 z 3
  • Fotka nr 2 z 3
Portal lowicz24.eu 27/11/2018 10:47
Katarzyna Gajda

W ostatni weekend w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się zawody Pucharu Świata juniorów i młodzieżowców w łyżwiarstwie szybkim. W imprezie wziął udział 20-letni Artur Janicki, zawodnik UKS Błyskawice Domaniewic.

Podopieczny Mieczysława Szymajdy startował w kategorii młodzieżowców. Pierwszego dnia Janicki wystartował w wyścigu na 3000m. Spisał się najlepiej z trójki startujących Polaków i z wynikiem 3.54.75 został sklasyfikowany na miejscu dziesiątym. Pierwsze miejsce zajął Jake Weidemann z Kanady z wynikiem 3.49.82. Drugi był jego rodak Tyson Langelaar 3.52.07, zaś trzeci reprezentant Norwegii Bakken Magnus Haugli z czasem 3.52.74. 

Drugiego dnia w wyścigu na 1500m Artur z wynikiem 1.51.65 ustanowił rekord życiowy i zajął bardzo dobre 11. miejsce. W wyścigu triumfował Tyson Langelaar z Kanady (1.49.16) przed zawodnikiem z Rosji Egorem Shkolinem (1.49.75) i Kanadyjczykiem Jake Weidemanem (1.50.36).

Najwięcej powodów do radości niewątpliwie dostarczył występ Artura w wyścigu masowym (liczone są punkty zdobyte za poszczególne okrążenia, a nie końcowy czas osiągnięty na mecie), gdzie młody panczenista niespodziewanie zajął wysokie ósme miejsce

- Gdy Artur będzie miał większe doświadczenie w startach na tym dystansie, stać jest go, aby w tej konkurencji walczyć w Pucharze Świata o podium. Dzisiaj zrobił kilka drobnych błędów taktycznych – powiedział po występie podopiecznego Mieczysław Szymajda. W wyścigu tym zwyciężył Egor Shkolin z Rosji, drugi był Tyson Langelaar z Kanady a trzeci Bakken Magnus Haugli z Norwegii.

Szkoleniowiec 20-latka uważa, że weekendowe występy Janickiego w Tomaszowie Mazowieckim były bardzo udane, a sam zawodnik udowodnił, że w swojej kategorii wiekowej należy do czołówki światowej.

- Tak, jak kiedyś sukcesy Adama Małysza odmieniły polskie skoki narciarskie i natchnęły innych do uprawiania tej dyscypliny, tak robiąc przełożenie na nasz rodzimy grunt liczyłem, że występy olimpijskie Zbyszka Bródki napędzą innych moich wychowanków do próby powtórzenia jego osiągnięć. Myślę, że jest to coraz bardziej realne. Już za niecałe dwa lata na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio bardzo prawdopodobny wydaje się być start trenującego aktualnie w Gdańsku oszczepnika Cypriana Mrzygłoda. Dwa lata później w Pekinie odbędą się Igrzyska Olimpijskie w sportach zimowych. Wszystko wskazuje na to, że przygotowania Artura idą właściwym torem i na ten start też bardzo liczę. Mieć swoich wychowanków zarówno na Igrzyskach letnich, jak i zimowych byłaby to niesłychanie fajna sprawa – przyznał Szymajda.

Reklama

Bardzo dobry start Janickiego w Tomaszowie Mazowieckim komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama