Będą kamery w Parku w Arkadii

Zabytki, Będą kamery Parku Arkadii - zdjęcie, fotografia
 • Fotka nr 0 z 2
 • Fotka nr 1 z 2
Portal lowicz24.eu 12/02/2015 15:31

Muzeum w Nieborowie i Arkadii otrzymało dotację w wysokości 85 tys. zł na zakup i montaż telewizji dozorowej (CCTV) w zabytkowym ogrodzie w Arkadii.

 

 Dotacja przyznana została z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach priorytetu Rozwój Infrastruktury Kultury - Priorytet 1 - Infrastruktura Kultury.

Muzeum w Nieborowie i Arkadii od kilku lat boryka się z problemem braku kamer w arkadyjskim ogrodzie. Wysoka ranga parku wymagała podjęcia szybkich decyzji, dlatego zdecydowano o złożeniu wniosku do MKiDN, który zakładał zakup i montaż 14 kamer. Cały wniosek opiewał na 120 tys. zł.

Wśród 141 przyznanych dotacji, ta dla Muzeum w Nieborowie i Arkadii zajęła 4 miejsce uzyskując 88,4 pkt. Nieborowskie muzeum otrzyma 85 tys. zł.

Pozyskane pieniądze pozwolą poprowadzić po całym ogrodzie światłowody oraz zainstalować 5 kamer. - Najdroższe w całym przedsięwzięciu jest poprowadzenie systemu montażowego. Chcemy zrobić to kompleksowo. Kamery nabywać będziemy sukcesywnie. Dodatkowo zakupiona zostanie nowa konsola, na którą spływać będzie obraz z kamer – mówi pracownik nieborowskiego Muzeum Monika Antczak.

Nowy system monitorowania ogrodu znacznie ułatwi pracę wartownikom, którzy do tej pory mieli podgląd z jedynej kamery skierowanej na Świątynię Diany. Prace powinny ruszyć na początku czerwca.

Wcześniej, 22 maja w arkadyjskim ogrodzie będzie miało miejsce uroczyste odsłonięcie symbolicznego nagrobku Heleny Radziwiłłowej. Będzie to jedno z dwóch wielkich wydarzeń w Parku w Arkadii.

Reklama

Będą kamery w Parku w Arkadii komentarze opinie

 • Czego sie boją żydy? - niezalogowany 2015-02-13 20:05:39

  Czego??? Tyle lat nie było i muzeum istniało i miało się dobrze !!!

 • Karol - niezalogowany 2015-02-13 14:51:45

  Faktycznie nie wszyscy czują ducha arkadyjskiego parku, drażni mnie to jak ludzie wpakują się wszędzie żeby zrobić sweet focie np.: na lwa przy Świątyni. A tak nawiasem mówiąc kamery to dzisiaj norma. ps. pozdrawiam moje ukochane Muzeum.

 • Muzeum w Nieborowie - niezalogowany 2015-02-13 14:42:04

  Szanowni Państwo,nie trzeba tłumaczyć jak wartościowym miejscem jest Ogród arkadyjski. Nie wszyscy jednak Goście, którzy nas odwiedzają, zdają sobie sprawę z tego, że znajdują się w obiekcie zabytkowym. Poprzez montaż kamer nie chcemy ograniczać swobód obywatelskich,chcemy przede wszystkim dbać o bezpieczeństwo zabytków, zgodnie z obowiązującym prawem.

 • Jacek - niezalogowany 2015-02-13 07:33:17

  jestem za tym, aby kamery np. były na wejściu, kasie i np. w Świątyni Diany, gdzie są cenne eksponaty. Ale stawianie ich w całym ogrodzie to dla mnie to graniczenie swobód obywatelskich.Big Brother w Arkadii - jestem na NIE!Wolałbym co jakiś czas przejeżdżającego strażnika na rowerze, który zawsze się zatrzyma, porozmawia, wyjaśni, niż wszędobylskie kamery.I spaceruj tu romantycznie w oku kamer....

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama