Szpital i opieka społeczna, Będzie karetka Zdunach - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 30/09/2019 20:00
Mirka Czubak

Dziś, 30 września w Zdunach na ręce Dyrektora Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi Krzysztofa Janeckiego Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Janusz Cieszyński przekazał symboliczny czek na kwotę 400 tys. zł na zakup karetki.

Wszystko to za sprawą dotacji otrzymanej w ramach rządowego programu wymiany ambulansów.  Kwota dofinansowania to 400 tys. zł, co pozwoli na zakup nowoczesnego pojazdu przystosowanych do funkcjonowania w systemie ratownictwa medycznego. Nowa karetka trafi do Załogi Ratownictwa Medycznego w Zdunach. 

„Program wymiany ambulansów” stanowi kolejny etap reformy systemu ratownictwa medycznego, którego pierwsza faza zakończyła się 1 kwietnia 2019 r. upaństwowieniem systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne. W zeszłym roku Ministerstwo Zdrowia zrealizowało akcję „Wspieramy SOR-y”, w ramach której przekazano do 100 oddziałów ratunkowych w całym kraju nowy sprzęt niezbędny do ratowania życia. Budżet realizowanego obecnie programu wyniesie prawie 80 mln zł.

Spotkanie w Zdunach była również okazją do podziękowań wobec przedstawiciela Ministra Zdrowia skierowanych przez Starostę Łowickiego Marcina Kosiorka za rządową dotację, dzięki której obecnie prowadzony jest gruntowny remont oddziału pediatrycznego w Zespole Opieki Zdrowotnej w Łowiczu.

Ponadto w potkaniu uczestniczyli m.in. Senator PiS Przemysław Błaszczyk, Radny Sejmiku Wojewódzkiego Łódzkiego PiS Waldemar Wojciechowski, Starosta Łowicki Marcin Kosiorek oraz Wójt gminy Zduny  Krzysztof Skowroński.

zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Łowiczu

Będzie nowa karetka w Zdunach komentarze opinie

  • gość 2019-10-01 10:31:42

    nu przes waldka z wicio to juz tero powiat umrze

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama