Szpital i opieka społeczna, Będzie remont pediatrii szpitalu Łowiczu - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 11/09/2019 14:17
Mirka Czubak

Zarząd Powiatu Łowickiego mógł wreszcie rozstrzygnąć przetarg na remont oddziału pediatrycznego w Zespole Opieki Zdrowotnej w Łowiczu. Starostwo wstrzymywało decyzję w oczekiwaniu na informację czy na inwestycję zostanie przyznana dotacja 1 mln zł. z rezerwy budżetu państwa.

To bardzo dobra informacja. Zapadła decyzja o przyznaniu dotacji 1 mln zł z rezerw budżetu państwa, o którą, na remont szpitala w Łowiczu, wystąpił Powiat. Aby jak najszybciej przystąpić do prac Zarząd Powiatu na zwołanej dziś (11 września) nadzwyczajnej sesji wprowadzi zmiany w budżecie uwzględniając w nim 1 mln rządowej dotacji.

Przetarg na remont oddziału ogłoszono już w lipcu. Do Starostwa wpłynęła tylko jedna oferta. Złożyła ją firma Tom – Bud z Bednar, która zaproponowało, że wykona zlecenie za kwotę 2,2 miliona złotych.  

Przypomnijmy, że ta sama firma wygrała wcześniejszy przetarg ogłoszony przez poprzedni Zarząd Powiatu. Przetarg na pełny remont oddziału pediatrycznego, izby przyjęć, korytarza w części diagnostycznej oraz całej klatki schodowej unieważnił obecny zarząd. Zgodnie z projektem całość inwestycji w kwocie 3 ml 879 tys. zł miała być sfinansowana z kasy powiatu, na co zdaniem starosty Marcina Kosiorka powiat nie mógł sobie pozwolić. Szerzej temat opisywaliśmy w artykule https://lowicz24.eu/artykul/remont-szpitala-pod-znakiem/566003

Poprzedni projekt miał w planach podzielić oddział dziecięcy na dwie kondygnacje. Małe dzieci miały pozostać na I piętrze natomiast sale starszych miały zostać zorganizowane na III pietrze tam gdzie obecnie znajduje się hotelik dla rodziców, kaplica i pokoje lekarskie.

Tegoroczny przetarg zakłada, że pediatria pozostanie na swoim miejscu. Remont obejmie całkowita przebudowę oddziału. W celu zwiększenia miejsca w salach, powstaną nowe ściany działowe. Wymienione zostaną wszystkie instalacje: elektryczne, gazów medycznych, kanalizacyjne i wodociągowe. Oddział będzie również klimatyzowany. Ilość łóżek zostanie zmniejszona z 21 łóżek do 16, co zdaniem rządzących powiatem jest optymalnym rozwiązaniem. W myśl o rodzicach pozostających z dziećmi na oddziale zakupione zostaną składane leżaki.

Na czas remontu, mali pacjenci zostaną przeniesieni na III piętro, gdzie szpital specjalnie odnowił pomieszczenia oraz klatkę schodową. Zgodnie z projektem remont oddziału  ma się zakończyć 30 listopada.

Będzie remont pediatrii w szpitalu w Łowiczu komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-09-11 14:47:15

  Wstyd że w lowickim szpitalu nie ma ortopedii.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-11 15:25:20

  Bardzo dobrze tylko pomysl z pietrem dla maluchow i pietrem dla starszych byl duzo lepszy...

 • Gość - niezalogowany 2019-09-11 20:07:58

  Który lekarz potwierdzi tą informację że lepszym pomysłem było zrobienie oddziału dziecięcego na dwóch piętrach????
  Proszę napisać bo jest to bardzo interesujące

 • praktyk - niezalogowany 2019-09-11 21:06:46

  Oddział na dwóch piętrach to głupota. Wiem z praktyki. Pozdrawiam

 • Gość - niezalogowany 2019-09-12 07:23:28

  A dla mnie dzieci w wieku od 1 miesiaca zycia do 16 z ROZNYMI chorobami to glupota i wylegarnia zarazkow...

 • Gość - niezalogowany 2019-09-12 09:18:55

  Dobrze by było gdyby przy przyjmowaniu dzieciaczków zwracano uwage na co są chore bo chore na grypę leżą razem z np. rotawirusem i wzajemnie się zagrażają.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-12 16:06:07

  Dokladnie choroby sie mieszają... Wchodzi sie z jedna a przechodzi dwie lub trzy i dopiero wychodzi...

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama