13°C bezchmurnie

Bezpieczeństwo osobiste - bezpłatne warsztaty dla mamy i taty i nie tylko

Kiedy: 2018-09-27 , godzina: 17:00 | Gdzie: Mostowa 12

„Bezpieczeństwo osobiste – bądź gotowa/y na sytuacje kryzysowe” – to kolejna propozycja bezpłatnych dwugodzinnych warsztatów. Organizatorami warsztatów są Klub Mamy Łowicz i Stowarzyszenia Łowickie.pl. Warsztaty poprowadzi trener, a zarazem ratownik medyczny Patryk Kolosowski.

Bezpłatne warsztaty odbędą się w najbliższy czwartek, 27 września o godzinie 17. Dwugodzinne zajęcia podzielone są na cztery bloki tematyczne. Pierwszy – o poświęcony jest współczesnym zagrożeniom i ich rodzajom. Poruszone zostaną także tematy dotyczące sytuacji kryzysowych i ocenie tych zagrożeń. Kolosowski zwróci także uwagę na miejsce zdarzenia i na warunki, jakie muszą zostać spełnione, aby miejsce schronienia było bezpieczne.

Drugi blok warsztatów skupia się na algorytmach postępowania w dwóch sytuacjach, w przypadku wypadku komunikacyjnego oraz zagrożenia terrorystycznego. Trener powie także, jak należy zachować się w momencie kiedy prowadzone są czynności ratownicze. W trzecim bloku uczestnicy szkolenia dowiedzą się jak postępować z ofiarą przestępstwa, jakiej pomocy jej udzielić.

Czwarty blok poświęcony zostanie prewencji w zakresie bezpieczeństwa w sieci, psychologicznym aspektom zdarzeń kryzysowych oraz zdobycia umiejętności związanych z postępowaniem z tłumem. Na koniec uczestnicy nauczą się jak prawidłowo wezwać pomoc oraz jak korzystać z aplikacji ratunkowych.

Warsztaty są kolejną propozycją warsztatów organizowanych przez Klub Mamy Łowicz i Stowarzyszenie Łowickie.pl. W tym roku organizowane były między innymi warsztaty z psychologiem. Warto podkreślić, że tym razem z warsztatów mogą skorzystać nie tylko rodzice, ale wszystkie osoby, którym zależy aby zdobyć wiedzę dotyczącą zachowania w sytuacji kryzysowej.

Zapisy na zajęcia przyjmowane są pod numerem telefonu: 534 270 083 (Magdalena Przyżycka). Szkolenie odbędzie się w biurze Stowarzyszenia Łowickie.pl przy ul. Mostowej 4 w Łowiczu.

 

 

 

Bezpieczeństwo osobiste - bezpłatne warsztaty dla mamy i taty i nie tylko komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.


Ostatnie video - filmy na Lowicz24.eu