Bieg Papieski w Łowiczu (ZDJĘCIA, VIDEO)

Kościół, Papieski Łowiczu (ZDJĘCIA VIDEO) - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 13/10/2019 17:07
Martyna Czekalska

Około 350 osób wzięło udział w niedzielnym (13 października) Biegu Papieskim w Łowiczu, organizowanym w ramach obchodów XIX Dnia Papieskiego.

Tradycyjnie już biegacze spotkali się przy kamieniu upamiętniającym miejsce papieskiej celebry na terenie Szkoły Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II z Oddziałami Integracyjnymi. Papież Polak odwiedził Łowicz 14 czerwca 1999 roku, modląc się z tysiącami wiernych na łowickich Bratkowicach.

W tym roku w biegu ulicami miasta wzięło udział około 350 osób. Każdy z nich na mecie pod pomnikiem św. Jana Pawła II na Starym Rynku otrzymał pamiątkowy dyplom z rąk burmistrza Krzysztofa Kalińskiego. Biegli też kapłani z łowickich parafii: ks. Bogdan Skóra i ks. Kamil Goc.

Najszybszy był Jan Strycharski-Gać, uczeń I LO im. J. Chełmońskiego w Łowiczu. - Powinniśmy biec dla Jana Pawła II w podziękowaniu za to, że tyle dla nas zrobił, pomagał kształtować młodzież i pokazywać jej dobre drogi – uważa nastolatek. To był jego drugi start w biegu papieskim.

Miejsce na mecie miało zresztą znaczenie drugorzędne, bo najważniejszy był sam udział w imprezie. Na koniec wszyscy biegacze stanęli do wspólnego pamiątkowego zdjęcia oraz odśpiewali „Barkę”, ulubioną pieśń św. Jana Pawła II.

Bieg Papieski w Łowiczu (ZDJĘCIA, VIDEO) komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama