23°C rozproszone chmury

Bieg Tropem Wilczym w Łowiczu. Trwają zapisy

Kiedy: 2018-03-03 , godzina: 12:00 | Gdzie: Park Błonie

Lekkoatletyka, Tropem Wilczym Łowiczu Trwają zapisy - zdjęcie, fotografia

3 marca (sobota) w Łowiczu po raz drugi odbędzie się bieg Tropem Wilczym. Biegacze będą rywalizować na dwóch dystansach: 1983 metrów bądź 5 kilometrów.

To będzie szósta edycja biegu, który został zapoczątkowany w 2013 roku przez grupę pasjonatów i działaczy społecznych w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. W imprezie wzięło udział 50 biegaczy, a w ubiegłorocznej odsłonie na starcie pojawiło się około 60 tysięcy uczestników.

Przed rokiem Bieg Tropem Wilczym po raz pierwszy zorganizowano również w Łowiczu. Biegacze rywalizowali na dystansie 1963 metrów. To nieprzypadkowa długość. Odnosi się do roku śmierci Józefa Franczaka ps. Lalek, ostatniego żołnierza wyklętego, zastrzelonego podczas obławy Majdanie Kozic Górnych pod Piaskami (dawne woj. lubelskie).

W tym roku, oprócz biegu na dystansie niespełna 2 kilometrów, organizatorzy przygotowują trasę na dystansie 5 kilometrów. Oba wyścigi odbędą się w łowickim parku Błonie. Trasa tego dłuższego dodatkowo poprowadzi wzdłuż rzeki Bzury za mostem w kierunku Maurzyc.

- Mamy zamówionych 150 pakietów startowych - mówi Michał Trzoska, koordynator łowickiego biegu. Na każdego biegacza będzie czekała m.in. koszulka z podobizną jednego z żołnierzy niezłomnych. Ważne, aby każdy uczestnik zapisał się tylko na jeden bieg - na dystansie 1963 m lub 5 km.

Zapisy prowadzone są na stronie http://tropemwilczym.pl/ Udział w biegu jest darmowy.

Impreza biegowa odbędzie się 3 marca (sobota) o godzinie 12. Pakiety startowe będą wydawane pół godziny wcześniej.

Bieg Tropem Wilczym w Łowiczu. Trwają zapisy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się