Blichowiacy na World Travel Show

Spotkania, Blichowiacy World Travel - zdjęcie, fotografia
 • Fotka nr 0 z 5
 • Fotka nr 1 z 5
 • Fotka nr 2 z 5
 • Fotka nr 3 z 5
 • Fotka nr 4 z 5
Portal lowicz24.eu 23/10/2019 07:41

W dniach od 18 do 20 października 2019r. w Nadarzynie k/Warszawy odbywały się organizowane przez Ptak Warsaw Expo największe w Polsce Targi Turystyki - World Travel Show. W pierwszym dniu targów Powiat Łowicki reprezentował działający przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 Centrum Kształcenia Zawodowego w Łowiczu Zespół Pieśni i Tańca "Blichowiacy".

Była to największa impreza turystyczna w Polsce a zarazem jedna z największych w Centralnej Europie. Podczas targów można było odbyć błyskawicznie podróż nie tylko po najpiękniejszych regionach Polski, ale również całego świata.
W pierwszym dniu targów Powiat Łowicki reprezentował działający przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 Centrum Kształcenia Zawodowego w Łowiczu Zespół Pieśni i Tańca "Blichowiacy".

Zespół wystawił dwie części suity łowickiej wg muzyki Mariana Moskwy.

W skład pierwszej części weszły następujące utwory wokalno-instrumentalne: Jakzem była panną, Poidziałaś dziewczyno, Kary kunik kary, W pogodny wieczorek, polka tańczona U mojego szwagra.

W  części drugiej zespół zaprezentował: Łowiczankę, Wszystko się pole zazieleniło, A dejze my Boze, kujawiaka, kujona, oberka  oraz, klapooka. Kapela wykonała również kilka utworów instrumentalnych.
Młodzież do występu przygotowali: Katarzyna Polak - choreograf oraz Jan Dutkiewicz - kierownik muzyczny.
W przerwach między występami młodzież zapoznała się z ofertą turystyczną poszczególnych regionów prezentowaną na stoiskach.

 

 

 


 

Blichowiacy na World Travel Show komentarze opinie

 • gość 2019-10-23 19:03:36

  Bardzo dobrze że nasze dzieci kultywują tańce i pieśni oraz przyśpiewki naszych przodków. To pomaga pamiętać kim jesteśmy i skąd pochodzimy nawet jak koleje życia zaniosą nas z dala od kraju. Ci co zapomnieli historię naszych dziadów i pradziadów lekką ręką dążą do zniszczenia naszego państwa. Donoszą na nasz rząd nieprawdę do UE i się tym szczycą, myśląc że ci przyjmą ich z otwartymi rękoma. A oni ich tylko wycisną jak cytrynę i rzucą na śmietnik gdyż tych na piedestał mają w nadmiarze wśród swoich i nie potrzeba im zdrajców Polski dopuszczać do koryta.

 • gość 2019-10-25 08:08:56

  Brawa dla organizatorów naszego wyjazdu. Wreszcie pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony.

 • gość 2019-10-25 09:48:07

  "Ci co zapomnieli historię naszych dziadów i pradziadów lekką ręką dążą do zniszczenia naszego państwa." - kogoś chyba flustracja tak dociska, że aż kipi.....
  Powiem ci prawdę - wszystkie twoje życiowe niepowodzenia są tylko twoją "zasługą". Nie doszukuj się sił nadprzyrodzonych które uciskają nasz Naród i Ciebie przy okazji, tylko weź się za robotę, przestań prykać w dresy siedząc w fotelu..... :)

 • gość 2019-10-25 18:30:00

  W dresie nie chodzę, w fotelu siadam rzadko bo nie mam na to czasu a nasz naród nie uciskają siły nadprzyrodzone tylko tacy światowi biznesmeni którzy zamiast prowadzić swoje firmy zgodnie z prawem produkują lewe faktury i okradają Polskę. Niszczą przez to uczciwie pracujących i firmy które działają zgodnie z obowiązującym prawem. Ale ty pewnie jesteś przekonany że na PIS to głosowali sami mniej wykształceni i rolnicy ale się bardzo mylisz bo coraz więcej ludzi ( tych z wyższym wykształceniem i prowadzących swoje firmy ) ma już dość tych upolitycznionych sądów, zadufanych w siebie urzędników i innych cwaniaków którym się wydaje że są jakimiś uprzywilejowanymi kastami.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama