13°C lekkie zachmurzenie

Boisko przy Dwójce wzbogaci się o bieżnię i skocznię w dal

Edukacja, Boisko Dwójce wzbogaci bieżnię skocznię - zdjęcie, fotografia

Do końca października przy Szkole Podstawowej nr 2 w Łowiczu powstanie bieżnia lekkoatletyczna i skocznia w dal. Inwestycja kosztować będzie blisko 250 tys. zł.

Zadanie na zlecenie miasta wykona firma Torakol z miejscowości Dobre, która jako jedyna stanęła do drugiego przetargu. Przedsiębiorstwo z województwa kujawsko-pomorskiego wykonanie bieżni lekkoatletycznej i skoczni w dal wyceniło na 248.680,03 zł.

Ratusz tymczasem w swoim budżecie miał zabezpieczone 200 tys. zł na zadanie, brakująca kwota została dołożona z rezerwy inwestycyjnej. Bieżnia przy łowickiej „Dwójce” powstanie do końca października. Prace ruszą w wakacje.

Przypomnijmy, że rozstrzygnięte postępowanie było drugi przetargiem. W pierwszym ofertę złożyła firma Ada-Light spod Gostynina, która wykonanie bieżni okólnej, skoczni w dal z utwardzeniem placu wokół wyceniła na blisko pół miliona złotych. To znacznie przekroczyło możliwości finansowe miasta, które zabezpieczyło na ten cel niespełna 224 tys. zł. Dodatkowe 100 tys. zł pochodzić miało z ministerialnej dotacje, której nie udało się otrzymać.

Przypomnijmy, że dwa lata temu dzięki dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki miasto przeprowadziło pierwszy etap modernizacji infrastruktury sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 i dawnym Gimnazjum nr 2. Ówczesna asfaltowa nawierzchnia została zastąpiona poliuretanową o wymiarach 45x30 metrów. Na obiekcie można grać w piłkę ręczną i nożną, koszykówkę i siatkówkę. Z kolei po rozłożeniu siatki jest możliwość gry w tenisa ziemnego.

 

Boisko przy Dwójce wzbogaci się o bieżnię i skocznię w dal komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-07-06 13:51:55

    Pokryja z tzw. Budzetu obywatelskiego i wmowia ze mieszkancy tak zdecydowali.

  • Gość - niezalogowany 2018-07-06 15:24:45

    A wiata na rowery????

  • Gość - niezalogowany 2018-07-06 16:55:40

    Ostatnio zła passa na dotacje.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.