6°C bezchmurnie

Brak chętnych na przebudowę Dolnej. Co dalej z inwestycją?

Inwestycje, chętnych przebudowę Dolnej dalej inwestycją - zdjęcie, fotografia

W Urzędzie Miejskim zapadają decyzję co z przebudową ulicy Dolnej. Do zakończonego w ubiegłym tygodniu przetargu nie zgłosiła się żadna firma.

Grzegorz Pełka, naczelnik miejskiego wydziału Inwestycje i Remonty powiedział nam, że obecnie ratusz zastanawia się nad trzema możliwościami. Pierwszy wariant to ogłoszenie kolejnego przetargu, jednak urzędnik zdaje sobie sprawę, że prace na Dolnej są niewielkie i być może mało atrakcyjne dla potencjalnych wykonawców. Druga opcja to połączenie inwestycji w dzielnicy Korabka z większym zadaniem, zaś ostatnią to zlecenie przebudowy Zakładowi Utrzymania Miasta (spółce komunalnej, która formalnie już powstała, jednak jeszcze nie funkcjonuje).

Przypomnijmy, że inwestycja polega na położeniu nowej nakładki asfaltowej na odcinku od ul. Legionów do ul. Lipowej oraz poprawie stanu chodników na tym samym odcinku. Urząd Miasta w budżecie zarezerwował na ten cel 130 tys. zł.

Zadanie planowo miało zakończyć się do końca maja. Obecnie pewne jest, że termin ten ulegnie przesunięciu.

Brak chętnych na przebudowę Dolnej. Co dalej z inwestycją? komentarze opinie

  • gość 2018-03-12 12:34:32

    może łaskawie w końcu ktoś przerobił by ulice zieloną na korabce ? te płyty są już tak stare, że nie da sie po nich jeździć...

  • gość 2018-03-27 18:13:18

    a ulica Chełmońskiego ???

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.