16°C bezchmurnie

Brawurowa jazda przyczyną weekendowych zdarzeń drogowych

W niedzielny wieczór (8.10) na drodze wiodące z Łowicza do Wejsc doszło do wypadku drogowego, w którym ucierpiała 23-latka. Kierująca trafiła do szpitala w Zgierzu.

Miniony weekend nie był bezpieczny na drogach powiatu łowickiego. Policja odnotowała jeden wypadek, cztery kolizje oraz zatrzymała dwóch nietrzeźwych kierujących.

Do najpoważniejszego zdarzenia doszło wczoraj, 8 października w Sierżnikach. Na drodze z Łowicza do Wejsc kierująca fiatem panda z nieustalonych przyczyn na prostym odcinku drogi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała z drogi do rowu, gdzie uderzyła w drzewo.

23-latka z naszego powiatu została uwięziona w rozbitym pojeździe. Niezbędna była pomoc strażaków, którzy za pomocą sprzętu hydraulicznego przytomną kobietę wydostali z auta. Poszkodowana trafiła do szpitala w Zgierzu. Od 23-latki pobrano krew do badań na zawartość alkoholu.

Kolizyjne statystyki otwiera piątkowe zdarzenie na DK 92 w Zabostowie Dużym. W wyniku niedostosowania prędkości do warunków ruchu 43-letni łodzianin zjechał z drogi i wjechał seatem do przydrożnego rowu. Mężczyzna był trzeźwy, został ukarany mandatem karnym.

W niedzielne przedpołudnie (8.10) 19-latek z Łowicza w sposób nieprawidłowy włączał się do ruchu. Podczas wyjeżdżania peugeotem w własnej posesji uderzył w dodge, którym podróżował 53-latek. Do zdarzenia doszło na ul. Brzozowej w Łowiczu. Młodszy z mężczyzn został ukarany mandatem.

Wieczorem na autostradzie A2 w okolicach Czatolina doszło do dwóch zderzeń drogowych. Obydwa miały miejsce na pasie ruchu w kierunku Warszawy. Przed godziną 17 na 384. km autostrady zderzyło się pięć pojazdów. Zawinił 55-letni mieszkaniec Warszawy, który skodą uderzył w tył mercedesa. W reakcji łańcuchowej uczestniczył jeszcze renault, skoda i kolejny mercedes. Samochodami podróżowali kolejno 58-latek z Pruszkowa, 60-latek z powiatu legionowskiego, 28-latek z powiatu pruszkowskiego oraz 44-latek z Wrocławia. Wszyscy uczestnicy byli trzeźwi, nikomu nic się nie stało. Sprawca otrzymał mandat.

Niemal w tym samym czasie i miejscu 36-letni mieszkaniec Radomia nie dostosował prędkości do warunków w ruchu i uderzył w barierki. Mężczyzna był trzeźwy, został ukarany mandatem karnym.

W trakcie weekendu policja zatrzymała dwóch nietrzeźwych kierujących. W Dzierzgówku 40-latek kierujący volkswagenem miał w organizmie 0,5 promila alkoholu, zaś 19-latek prowadził golfa mając promil w organizmie. Młodszy z kierujących został skontrolowany na ul. św. Floriana.  

Brawurowa jazda przyczyną weekendowych zdarzeń drogowych komentarze opinie

  • gość 2017-10-09 18:18:15

    19 lat i promil w (głupiutkim) organizmie.. Dobrze zaczyna.

Dodajesz jako: Zaloguj się