16°C mgła

Brodne-Towarzystwo: spłonęła słoma i żyto o wartości 130 tys. zł

Zwarcie instalacji elektrycznej było przyczyną pożaru budynku inwentarsko-składowego w miejscowości Brodne-Towarzystwo (gm. Kiernozia), do którego doszło wczoraj, 7 sierpnia. Straty oszacowano na 130 tys. zł.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że płonie budynek inwentarsko-składowy na powierzchni około 250 m kw. Ogniem objęte było całe poddasze nad budynkiem inwentarskim oraz część budynku składowego, w którym gromadzone były baloty i bele słomy.

Zanim na miejscu pojawiły się służby z pomocą gospodarzowi ruszyli sąsiedzi, którzy pomogli wyprowadzić z wnętrza osiem sztuk bydła.

Działania ratowników polegały na szybkim ugaszeniu ognia. W blisko czterogodzinnej akcji uczestniczyło 47 strażaków z 9 jednostek – po dwie z JRG Łowicz i Kiernozi (KSRG) oraz pięciu jednostek ochotniczych (Witusza, Niedzieliska, Teresew, Stępów, Zamiary). Na miejsce przybyli także pracownicy zakładu energetycznego, którzy odłączyli zasilanie w prąd. W trakcie działań okazało się, że ciśnienie wody w hydrancie jest za niskie, dlatego zadecydowano o dostarczeniu wody z pobliskiej Kiernozi.

Po ugaszeniu ognia, pogorzelisko dokładnie przelano. Teren został sprawdzony przy pomocy kamery termowizyjnej.

W pożarze nikt nie ucierpiał, jednak straty są bardzo duże. Oszacowano je na 130 tys. zł. Spaleniu uległo 50 balotów słomy, 200 belek słomy, 2/3 drewnianej konstrukcji dachu krytego eternitem oraz 50 ton zboża. Prawdopodobną przyczyna było zwarcie instalacji elektrycznej.

zdjęcia: Piotr Brzozowski

Brodne-Towarzystwo: spłonęła słoma i żyto o wartości 130 tys. zł komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-08-08 13:44:47

  Dziś na lace za szpitalem I jednocześnie za TESCO wylądował helikopter z Panem po czym podjechała teksowka... Panisko wysiadł z helikoptera zapakował się do taxi, pojechał... szybko wrócił. Poleciał poleciał z kad przyleciał. Kto bogatemu zabroni zezwolenia nie miał na stowe a może nie jest potrzebne kto to wie.

 • gość 2018-08-08 17:44:51

  Tak latają vipy do Maspexu. I na całym świecie tak jest.

 • Gość - niezalogowany 2018-08-09 08:34:04

  Wystarczyło ubezpieczyć od pożaru...

 • Gość - niezalogowany 2018-08-09 08:45:56

  ... na całym świecie vipy zarabiają miliony a przeciętny człowiek dostaje wypłatę by przeżyć na wakacje musi się zapozyczyc

Dodajesz jako: Zaloguj się