19°C bezchmurnie

Budowa wiaduktu wkracza w kolejny etap

Na terenie dawnego dworca PKS oraz terenach przyległych należących do PKP rozpoczęła się budowa dwóch podpór wiaduktu, który połączy ulice 1 Maja z Warszawską.

Budowa wiaduktu wchodzi w kolejny etap – ten, który widoczny jest dla mieszkańców Łowicza. Na terenie dawnego dworca PKS oraz terenach przyległych, należących do PKP z ulicy 3 Maja zaobserwować można metalowe pręty, które docelowo po zalaniu betonem posłużą jako dwie podpory wiaduktu. Trzecia zlokalizowana w ulicy Warszawskiej wybudowana zostanie nie wcześniej niż w przyszłym roku.

Tuż obok nich stoją już betonowe słupy, które podtrzymają pochylnię dla pieszych, rowerzystów oraz osób niepełnosprawnych. Tzw. ślimakiem będzie można dostać się na wiadukt. Do dyspozycji mieszkańców będą również schody, którymi wejść będzie można na estakadę.

Obecnie prace koncentrują się po stronie zachodniej inwestycji. Podczas, gdy firma Trakcja PRKiI zajmuje się budowaniem wiaduktu, konsorcjum kutnowskich firm Trakt i PRD na zlecenie miasta jest przed budową ronda w ulicy 1 Maja, w które będzie wchodził wiadukt.

Na placu budowy dowiedzieliśmy się, że w tym roku rozpocznie się budowa przejść podziemnych. Najprawdopodobniej oddane zostaną one do użytku pod koniec roku.

 

Budowa wiaduktu wkracza w kolejny etap komentarze opinie

  • gość 2018-02-12 16:14:45

    Budowa przejścia podziemnego już się rozpoczęła.

  • Gość - niezalogowany 2018-02-14 19:54:48

    Dlaczego miasto nie przedstawiło do tej pory żadnej wizualizacji dróg dojazdowych do wiaduktu? Publikowane mapki są nieczytelne

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.


Ostatnie video - filmy na Lowicz24.eu