Budżet Obywatelski „Łódzkie na plus” 2020. Zagłosuj na wybrany projekt

Gospodarka, Budżet Obywatelski „Łódzkie plus” Zagłosuj wybrany projekt - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 12/06/2019 11:56
Mirka Czubak

Od 10 czerwca można głosować na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego „Łódzkie na plus”. W puli 124 projektów, które przeszły pozytywna weryfikację znalazło się 10 propozycji dla powiatu łowickiego, są wśród nich zadania złożone przez mieszkańców Łowicza.

W tej edycji budżetu obywatelskiego mieszkańcy Łódzkiego będą wybierali spośród 26 projektów zadań wojewódzkich i 124 projekty zadań powiatowych. Autorzy zadań wykazali się dużą kreatywnością, dzięki czemu mamy szeroki wachlarz inicjatyw społecznych do wyboru z różnych dziedzin: sportu, turystyki, bezpieczeństwa publicznego, edukacji ekologicznej, rehabilitacji zdrowotnej, kultury i pamięci historycznej, folkloru związanego z województwem, czy ochrony środowiska.

Od poniedziałku (10 czerwca) ruszyło głosowanie,to właśnie jego wyniki wskażą, które zadania zostaną zrealizowane w 2020 roku.

Oto lista projektów złożonych przez mieszkańców Łowicza dla zadań w subregionie północnym:

1. „Chata dla Ptaka” kod zadania ELC07
Projekt przewiduje działania ukierunkowane na zwiększenie liczby ptaków w mieście poprzez zwiększenie stanowisk lęgowych dla ptaków (budek), ustawienie karmników oraz zwróceniu uwagi społecznej na problem zmniejszającej się populacji ptaków w związku z zanieczyszczeniem środowiska i innymi zmianami w naszym bliskim otoczeniu utrudniającymi gnieżdżenie się ptaków. Powieszonych zostanie na terenie miasta ok. 70 różnego rodzaju budek lęgowych (dla wielu gatunków ptaków) w parkach, skwerach zieleni, terenach szkolnych, przydrożnych drzewach jak również ustawione zostanie 10 karmników dla ptaków na terenie osiedli, parków, szkół wraz z tablicami informacyjnymi czym dokarmiać ptaki w okresie zimowym. Koszt realizacji 5000 zł. Autor: Lech Aniszewski Łowickie.pl

2.„W zdrowym ciele – zdrowy kręgosłup” kod zadania ELC10
Założeniem projektu „W zdrowym ciele – zdrowy kręgosłup” jest objęcie działaniami prozdrowotnymi, szczególnie w zakresie niwelowania złych skutków chorób cywilizacyjnych w obrębie schorzeń kręgosłupa, 45 seniorów powyżej 60. roku życia, którzy są słuchaczami Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zamieszkałymi na terenie powiatu łowickiego. Dodatkowo w grupie tej mogą znaleźć się osoby niepełnosprawne, mało samodzielne oraz mające poczucie osamotnienia i marginalizacji. Koszt realizacji: 38 790 zł.Autor: Krystyna Kucharska ŁUTW

Ponadto mieszkańcy powiatu mogą głosować na pozostałe 8 zadań.

3. „To ma sens” kod zadania ELC09
Celem projektu jest zwiększenie samodzielności poprzez działania z zakresu rehabilitacji zdrowotnej na rzecz włączenia społecznego osób niepełnosprawnych z terenu naszego powiatu . Cel zostanie osiągnięty poprzez prowadzenie działań z zakresu kompleksowej rehabilitacji, w tym fizjoterapii. Rehabilitacja służyć będzie beneficjentom ostatecznym (BO) w minimalizowaniu ich i problemów emocjonalnych, życiowych i społecznych, usprawni określone funkcje organizmu oraz zapobiegnie pogłębianiu się niepełnosprawności. Koszt realizacji: 40 000 zł.

4. „Wychowanie przez sport” – treningi sportowe (piłka nożna) dla dzieci i młodzieży z gminy Bielaw kod zadania ELC08
Projekt obejmuje całoroczne treningi piłkarskie dla dzieci i młodzieży z gminy Bielawy w 3 grupach wiekowych: koszt realizacji 35 285 zł.

5.„Rekreacyjny pobyt w Uniejowie nad Wartą, między Łodzią a Koninem” kod zadania ELC 06
Projekt jest realizacją wycieczki do Uniejowa o charakterze rekreacyjno-wypoczynkowym, która na celu ma integrację pań z Kół Gospodyń Wiejskich z gmina Bielawy. Koszt realizacji to 25 175 zł.

6.„Podróże kształcą” kod zadania ELC05
Zadanie obejmuje jeden wyjazd dla kobiet (i nie tylko) z terenu Gminy Chąśno do Spały i okolic oraz spotkanie integracyjne dla reprezentacji powiatu łowickiego koszt projektu 12 426zł

7.„Przez zamki i dwory województwa łódzkiego” kod zadania ELC04
Projekt to 2-dniowa wycieczka edukacyjna dla dzieci – uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Łaguszewie do średniowiecznych zamków oraz renesansowych i barokowych dworów. Koszt zadania 17 127,20 zł.

8. „Bezpiecznie Nad Wodą edukacja i promocja bezpiecznych zachowań w zakresie przebywania i wypoczynku nad wodą” ELC03
Głównymi celami programu „Bezpiecznie Nad Wodą edukacja i promocja bezpiecznych zachowań w zakresie przebywania i wypoczynku nad wodą” przeznaczonego dla dzieci 5-6-letnich jest kształtowanie właściwych zachowań w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu w wodzie. Koszt zadania 38 460 zł.

9. „Cudze chwalicie – swego nie znacie” kod zadania ELC02
To kolejna wycieczka edukacyjna do zamku w Uniejowie – zwiedzanie z przewodnikiem; Termy, Kolegiata w Tumie, Łęczyca – zwiedzanie z przewodnikiem. Koszt realizacji projektu14410 zł.

10. „Gmina Chąśno – historia pokoleń” kod zadania ELC01
Projekt zakłada realizację dwóch zadań: opracowanie publikacji dotyczącej historii Gminy Chąśno oraz zorganizowanie spotkania: Wieczoru pokoleń dla mieszkańców gminy Chąśno oraz miłośników Ziemi Łowickiej z powiatu łowickiego i województwa łódzkiego. Koszt realizacji 40 000 zł.

Pełny wykaz zadań zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego „Łódzkie na plus” 2020

Przypominamy, że zgodnie z uchwałą w sprawie budżetu obywatelskiego, w głosowaniu mogą brać udział jedynie osoby pełnoletnie. Uprawniony do głosowania mieszkaniec głosuje wyłącznie raz – może oddać swój głos na jeden projekt wojewódzki oraz na jeden projekt powiatowy. Głosowanie trawa do 26 czerwca (środa).

Głosowanie odbywa się poprzez wrzucenie karty do głosowania do urny w punktach do głosowania wyznaczonych przez Zarząd Województwa w Łowiczu są to: Zespół Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego w Łowiczu ul. Ułańska 2 oraz Biuro Powiatowe Łódzkiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Łowiczu ul. Świętojańska 5/7

 

Budżet Obywatelski „Łódzkie na plus” 2020. Zagłosuj na wybrany projekt komentarze opinie

 • jack - niezalogowany 2019-06-12 14:52:35

  Aniszewski a gdzie asfalt lub kostka na ulicy CHABROWEJ.
  Przecież obiecywałeś !!!!

 • jack - niezalogowany 2019-06-12 14:53:04

  Aniszewski a gdzie asfalt lub kostka na ulicy CHABROWEJ.
  Przecież obiecywałeś !!!!

 • gość 2019-06-12 23:13:51

  Słaba ta prowokacja :) :)

 • gość 2019-06-13 10:45:06

  Żadna prowokacja my dalej jeździmy po piachu i dołach, ciekawie jak znowu spadnie deszcz.... Jedyne co zrobił ten mały krzykacz po wyborach to zmienił auto....
  Rude wredne :)

 • gość 2019-06-17 17:49:03

  Jako mieszkanka wypowiem się, że Jack zwykłym sfrustrowanym Hejterem z poziomu płyty chodnikowej bo gdybyś był mieszkańcem tej ulicy to byś wiedział jakie warunki zostały ustalone (rodzaj nawierzchni) z Panem Burmistrzem na spotkaniu w ubiegłym roku i kto co obiecywał :) :)

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Reklama
 Reklama