„Cała Polska czyta dzieciom” także w Łowiczu

Edukacja, „Cała Polska czyta dzieciom” także Łowiczu - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 29/10/2019 08:57
LIS 06
Żłobek Miejski w Łowiczu godz: 10:45

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” w Żłobku Miejskim w Łowiczu, raz w tygodniu (w czwartki) czytane będą bajki, począwszy od 14 listopada do 1 kwietnia 2020 r. w godzinach od 10:45 do 11:00.

Żłobek Miejski w Łowiczu przystąpił do akcji, przygotowując się tym samym do Międzynarodowego Dnia Książki Dla Dzieci, który obchodzony będzie 2 kwietnia 2020 r. Dyrektor Elżbieta Paks zachęca wszystkich rodziców do włączenia się w akcję i czytania bajek swoim dzieciom w placówce.

Czytanie bajek zainauguruje burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński, 6 listopada o godz. 10:45. Finał akcji uwieńczy wizyta dzieci, 2 kwietnia 2020 r w Bibliotece Miejskiej im. A. K. Cebrowskiego.

Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci nieprzypadkowo obchodzony jest 2 kwietnia. W ten dzień, w 1805 roku urodził się słynny duński baśniopisarz Hans Christian Andersen, autor takich klasyków jak „Brzydkie kaczątko”, „Calineczka” czy „Królowa Śniegu”

Każdego roku gospodarzem święta jest inne państwo – impreza odbywała się już w takich krajach jak Japonia, Belgia, Brazylia, Rosja, Hiszpania, Indie, Nowa Zelandia, Egipt, Stany Zjednoczone. Polska także była gospodarzem Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci - w 1979 roku.

Dlaczego warto czytać dzieciom? Zalet jest bardzo wiele. Książki dostarczają wiedzy, rozwijają wyobraźnię, pamięć, uczą logicznego myślenia, kojarzenia faktów. Książki mają także w sobie duży ładunek emocjonalny. Zaszczepiając młodym miłość do czytania, jest nadzieja, że w przyszłości częściej będą siedzieć z nosem w książce niż w smartfonie.

Reklama

„Cała Polska czyta dzieciom” także w Łowiczu komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama