6°C bezchmurnie

Cena wywoławcza byłego Kolegium Nauczycielskiego obniżona o 800 tys. zł

Gospodarka, wywoławcza byłego Kolegium Nauczycielskiego obniżona - zdjęcie, fotografia

Na przełomie czerwca i lipca ogłoszony zostanie drugi przetarg na sprzedaż gmachu, w którym niegdyś mieściło się Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych i Kolegium Nauczycielskie w Łowiczu. Cena wywoławcza została obniżona o 800 tys. zł.

Pierwotnie zabytkowy budynek dawnego klasztoru franciszkańskiego przy ulicy Stanisławskiego 31 w Łowiczu został wyceniony na 3 mln zł. Do przetargu nie zgłosił się żaden oferent, wskutek czego postępowanie nie doszło do skutku.

W Zarządzie Nieruchomości Województwa Łódzkiego dowiedzieliśmy się, że podjęto decyzję o kolejnym postępowaniu, które ogłoszone zostanie na przełomie czerwca i lipca. W tym celu niezbędne było wykonanie nowego operatu szacunkowego określającego wartość nieruchomości, bowiem poprzednia wycena utraciła ważność. Obecnie nieruchomość wyceniono na 2.200.000 zł.

Przypomnijmy, że w ostatnich latach z gmachu przy ul. Stanisławskiego 31 wyprowadziła się filia Biblioteki Pedagogicznej w Skierniewicach, później zlikwidowano działające tam od ćwierćwieku placówki wchodzące w skład Zespołu Kolegiów Nauczycielskich.

Na nieruchomości posadowiony jest trzykondygnacyjny podpiwniczony budynek o łącznej powierzchni zabudowy 1.651 m kw. Obiekt znajduje się na działce o powierzchni 0,4867 ha, będącej częścią parku. Według kartoteki budynków posiada on funkcję oświaty, nauki kultury i sportu.

Kościół, budynek klasztoru i park-ogród wpisane są oddzielnymi decyzjami do rejestru zabytków, ponadto działka częściowo leży na obszarze występowania stanowisk archeologicznych. Wszelkie prace remontowo-budowlane mogą być prowadzone za zgodą konserwatora zabytków. Z tego tytułu obiekt nabyć można z 10 procentową bonifikatą.

Obecnie gmach jest pusty, jednak utrzymywany jest w stanie niepogarszającym. Administrator obiektu powiedział nam, że budynek ma zapewnioną całodobową ochronę oraz jest ogrzewany.

 

Cena wywoławcza byłego Kolegium Nauczycielskiego obniżona o 800 tys. zł komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-03-13 14:13:36

    Sekretarz PZPR ds. ideologicznych Ludwiś niech go kupi.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.