Ceramiczne konie w Walewicach

Łowicz24.eu, Ceramiczne konie Walewicach - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 19/10/2016 07:14

W najbliższą sobotę (22 października) w Pałacu Walewice odbędzie się wernisaż rzeźb Ewy Jaworskiej z Łodzi. Artystka zaprezentuje kolekcję ceramicznych koni.

 

 

 

Prace, jakie artystka pokaże w walewickim pałacu, pochodzą z dwóch ostatnich lat. Wcześniej Ewa Jaworska zajmowała się m.in. malarstwem o tematyce sakralnej, w tym tworzeniem ikon oraz pozłotnictwem, a także nauczaniem sztuk plastycznych, pracami konserwatorskimi oraz przygotowaniem dekoratorskim wystaw. W 2014 roku łodzianka wróciła jednak do tematów jej najbliższych, czyli rzeźby i koni.

- Tworzę z gliny, ognia i pasji. Swoje konie wykonuję z surowej nieszkliwionej gliny, wypiekanej w piecu w temperaturze od 800 do 1250 stopni Celsjusza. Ceramiczna technika wykonywania rzeźby pozwala mi na utrwalenie gliny, przy zachowaniu surowości, naturalności, jak również piękna faktury i ciepła tego materiału - mówi Ewa Jaworska. Co ciekawe, każdy koń jest ręcznie modelowany i niepowtarzalny.

Wernisaż wystawy “Ceramiczne konie” odbędzie się w Pałacu Walewice 22 października o godzinie 16. Prace będzie można oglądać do 22 listopada.

Reklama

Ceramiczne konie w Walewicach komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama