27°C bezchmurnie

Cross rowerowy im. Mariana Dymka wraca na Błonie

Kiedy: 2017-09-02 , godzina: 10:00 | Gdzie: Park Błonie

Po kilku latach przerwy cross rowerowy im. Mariana Dymka wraca do parku Błonie w Łowiczu. Sportowa impreza na zakończenie wakacji odbędzie się w najbliższą sobotę (2 września).

Cross rowerowy im. Mariana Dymka tradycyjnie już zakończy akcję „Sportowe wakacje” organizowaną przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łowiczu.

W ostatnich latach zawody odbywały się w Lasku Miejskim. Tym razem, nawiązując do wcześniejszych edycji, cross zostanie przeprowadzony w łowickim parku Błonie. Uczestnicy kategorii open będą się też ścigać wzdłuż rzeki Bzury.

Nowe-stare miejsce zawodów to m.in. efekt rozmów z uczestnikami crossu w ostatnich edycjach. Jak wyjaśnia Krzysztof Olko z OSiR-u, w Lasku Miejskim nie był to typowy wyścig crossowy, ponieważ nie było podjazdów. - Teraz zawody będą bardziej widowiskowe, a przez to atrakcyjne dla kibiców - przekonuje.

Zawody rozpoczną się o godzinie 10 od wyścigu przedszkolaków. Trasa i jej długość jest uzależniona od warunków pogodowych. O 10:25 wystartują uczniowie szkół podstawowych klas I-III (ok. 4 km), a o 10:50 uczniowie klas IV-VII (ok. 9 km). Na 11:30 zaplanowano start gimnazjalistów.

Około godziny 12 - 12:30 rozpocznie się wyścig w kategorii open. Trasa rozpoczyna się przy górce. Po jednym okrążeniu Błoni crossowcy wjadą i zjadą dwukrotnie z górki, by następnie udać się wzdłuż Bzury w kierunku zachodnim (po wale). Przed mostem zjadą z wału, a nawrót wyznaczono za rzeką Bobrówką. Rywalizacja w tej kategorii odbędzie się na długości ok. 18 km (4 okrążenia).

Wszyscy uczestnicy mają obowiązek posiadać kask rowerowy.

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość przesunięcia godziny startu w poszczególnych kategoriach. Zapisy prowadzone będą w godzinach 9:30 - 11:45.

Zachęcamy do aktywnego zakończenia wakacji!

Cross rowerowy im. Mariana Dymka wraca na Błonie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się