Cross rowerowy zwieńczył sportowe wakacje w Łowiczu

Kolarstwo, Cross rowerowy zwieńczył sportowe wakacje Łowiczu - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 02/09/2017 23:41
Martyna Czekalska

Mariusz Marszałek reprezentujący Klub Kolarski Łowicz zwyciężył w głównym wyścigu łowickiego crossu rowerowego im. Mariana Dymka.

Sobotnie (2 września) zawody na łowickich Błoniach tradycyjnie już zwieńczyły akcję „Sportowe wakacje” organizowaną przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łowiczu.

Ostatnie edycje crossu rowerowego im. Mariana Dymka odbywały się w Lasku Miejskim. W tym roku powrócono nad Bzurę. Jak zauważa Maciej Piński, jeden z uczestników zawodów, wcześniejsza trasa była szybsza.

- Na Błoniach jest otwarty teren. W dwóch czy trzech miejscach trzeba było przycisnąć i walczyć z wiatrem - przyznaje Maciej Piński. 23-latek pochodzi z Łowicza, ale mieszka na stałe w Gdańsku. Od czterech lat ściga się w łowickim maratonie MTB, dziś był drugi.

Zwyciężył reprezentujący Klub Kolarski Łowicz Mariusz Marszałek z Domaniewic, który przejechał trasę liczącą około 18 km w czasie 39:20 min. Na najniższym stopniu podium stanął jego klubowy kolega, Franek Wróbel.

Łącznie w kategorii open ścigało się 11 zawodników, w tym jedna kobieta (łowiczanka Urszula Przygoda). Przed głównym startem na krótszych dystansach ścigali się też uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów.

Zawody od kilku lat poświęcone są pamięci Mariana Dymka, głównego pomysłodawcy łowickiego maratonu rowerowego MTB, działacza sportowego i wieloletniego pracownika OSiR-u.

Mieszkaniec Łowicza zmarł nagle w maju 2013 roku w wieku 67 lat.

Reklama

Miejsce zdarzenia mapa Łowicz

Cross rowerowy zwieńczył sportowe wakacje w Łowiczu komentarze opinie

  • gość 2017-09-07 09:56:57

    Chyba czas najwyższy aby OSIR Łowicz przestał organizować tą imprezę !!!! 11 osób brało udział to kpina jest. gdzie promocja imprezy. OSIR robi tylko tą imprezę bo ma ją wpisaną w działania statutowe. Sądzę że firma zewnętrzna zrobiłaby to o wiele lepiej a i taniej ! Ludzi zjechałoby tyle że z samego wpisowego pokryłyby się koszty

  • Max - niezalogowany 2018-04-30 11:30:57

    Powyższy gość ma absolutną rację. Mam nadzieję, że po w najbliższych wyborach nowe władze przyjrzą się dokładnie działalności tego ośrodka a zwłaszcza zainteresują się jego finansami. Weryfikacji wymagają też dziwne kontakty miasta z klubem Pelikan i podziemny sponsoring tego prywatnego przedsięwzięcia...

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama