Cyprian Mrzygłód nominowany do tytułu wschodzącej gwiazdy lekkoatletyki w Europie. Trwa głosowanie

Lekkoatletyka, Cyprian Mrzygłód nominowany tytułu wschodzącej gwiazdy lekkoatletyki Europie głosowanie - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 11/10/2019 15:31
Martyna Czekalska

Pochodzący z powiatu łowickiego oszczepnik Cyprian Mrzygłód został nominowany przez European Athletics do tytułu wschodzącej gwiazdy lekkoatletyki w Europie. Na 21-letniego sportowca można głosować za pośrednictwem mediów społecznościowych.

European Athletics to stowarzyszenie skupiające narodowe federacje lekkoatletyczne z Europy. Wczoraj (10 października) EA opublikowało listę dziesięciu sportowców nominowanych do tytułu wschodzącej gwiazdy lekkoatletyki w Europie. Jednym z kandydatów jest Cyprian Mrzygłód.

21-letni oszczepnik pochodzi z miejscowości Skaratki pod Rogóźno w gminie Domaniewice. Wychowanek domaniewickiej Błyskawicy w tym roku został młodzieżowym mistrzem Europy. Mrzygłód rzucił oszczepem na odległości 84,97 metrów sięgając po złoto oraz bijąc rekord Polski do lat 23. Młodego zawodnika z powodu kontuzji zabrakło na zakończonych niedawno lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Dosze.

Głosowanie odbywa się w mediach społecznościowych European Athletics. Na Facebooku należy podać dalej lub polubić grafikę z wizerunkiem oszczepnika, na Instagramie polubić ją, a na Twitterze przekazać dalej.

Głosowanie potrwa do 18 października. Oprócz kibiców w wyborze wschodzącej gwiazdy wezmą udział m.in. przedstawiciele mediów i eksperci.

W kategorii kobiet nominację do nagrody otrzymała sprinterka Ewa Swoboda.

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w 26 października w Tallinie.

Fot. European Athletics

Cyprian Mrzygłód nominowany do tytułu wschodzącej gwiazdy lekkoatletyki w Europie. Trwa głosowanie komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama