6°C bezchmurnie

Członkowie UTW zaprezentowali efekty swojej pracy

Sporym zainteresowaniem cieszył się dzisiejszy (10 marca) wernisaż prac plastycznych kursantów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wystawa "Ale o co chodzi?" prezentuje dwieście obrazów namalowanych przez 26 osób.

W sobotnie popołudnie w Muzeum w Łowiczu miał miejsce wernisaż obrazów członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy pasję malarską rozwijają w dwóch grupach artystycznych – „Nowa Fala” i „Fascynacja”.

Pierwszą tworzy 14 osób, gustujących w malarstwie i rysunku. Grupa „Fascynacja” skupia 12 osób zgłębiających tajemnice różnych technik plastycznych, począwszy od rysunku ołówkiem, po piórko i pastel.

Wystawa "Ale o co chodzi?" zawiera dwieście różnorodnych obrazów – pejzaży, martwą naturę czy portrety. Inspiracją w ich powstawaniu były dzieła wielkich mistrzów, których studenci na emeryturze poznawali podczas zajęć ze swoją instruktorką Aldoną Zając. Efekty pracy można oglądać do 15 kwietnia.

Dzisiejszy wernisaż przyciągnął do łowickiego muzeum nie tylko członków UTW, ale przede wszystkim ich najbliższych, którzy gratulowali rozwijania pasji. Obecny był także burmistrz Krzysztof Kaliński, który pogratulował kursantom oraz Aldonie Zając, która to budzi niespełnione lub uśpione marzenia swoich podopiecznych.

Członkowie UTW zaprezentowali efekty swojej pracy komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.