4°C bezchmurnie

Czujność dzielnicowego zapobiegła tragedii

St. sierż. Bartłomiej Tryngiel - dzielnicowy z Łyszkowic zauważył pożar trawy i natychmiast po powiadomieniu dyżurnego rozpoczął ewakuację mieszkańców zapobiegając tragedii.

Dzielnicowy podczas obchodu swojego rejonu służbowego, wczoraj, 10 lipca około godziny 12.00 zauważył rozprzestrzeniający się pożar trawy i poszycia leśnego w rejonie wiaduktu autostradowego w Seligowie.

Niezwłocznie powiadomił dyżurnego łowickiej policji oraz straży pożarnej. Ogień bardzo szybko rozprzestrzeniał się na pobliskie drzewa, za którymi znajdowały się uprawy zbóż oraz budynki mieszkalne.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, nie czekając na przyjazd służb ratunkowych, bez wahania pobiegł do pobliskich domostw, ostrzegając lokatorów o zagrożeniu. Błyskawiczna reakcja dzielnicowego i sprawna ewakuacja spowodowały, że nikt nie odniósł obrażeń, a pożar szybko został ugaszony.

St. sierż. Bartłomiej Tryngiel pełni służbę w policji od 2013 roku. Miesiąc wcześniej został dzielnicowym. Na co dzień współpracuje z mieszkańcami północnej części gminy Łyszkowice, obejmującej wsie: Bobrowa, Nowe i Stare Grudze, Gzinka, Kuczków, Łagów, Polesie, Stachlew, Seligów, Seroki, Wrzeczko i Uchań Dolny.

KPP Łowicz

 

 

Czujność dzielnicowego zapobiegła tragedii komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-07-11 15:42:29

  Jak się trawa pali...to taki sierżant powinien wiedzieć co robić...

 • gość 2018-07-11 19:26:20

  Brawo pan policjant. O to chodzi

 • Gość - niezalogowany 2018-07-11 19:44:40

  Ale wyczyn każdy by tak zareagował no ale jest o czym pisać już powinien awansować śmiechu warte

 • Gość - niezalogowany 2018-07-11 23:16:06

  Pierwszy post powala. Radze szybko udać się do lekarza bo z głową coś jest nie chalo!

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.