Diecezjalne obchody 20. rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II do Łowicza (FOTO)

Kościół, Diecezjalne obchody rocznicy pielgrzymki Pawła Łowicza (FOTO) - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 16/06/2019 19:08

W dzisiejszą niedzielę (16 czerwca) w Łowiczu odbyły się diecezjalne uroczystości z okazji 20. rocznicy pielgrzymki papieża Jana Pawła II do ziemi łowickiej. Obchody rozpoczęły się w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza.

W czerwcu 1999 r. podczas VII pielgrzymki świętego Jana Pawła II do Polski, która odbywała się pod hasłem: „Bóg jest miłością”, znalazł się Łowicz. Dziś mija 20 lat od tego wydarzenia.

Dzisiejsze uroczystości z okazji 20. rocznicy papieskiej wizyty w mieście nad Bzurą rozpoczęły się o godzinie 17 mszą świętą w świątyni na łowickich Bratkowicach. Eucharystii przewodniczył biskup ordynariusz diecezji łowickiej Andrzej Franciszek Dziuba.

Po jej zakończeniu poświęcono tablicę upamiętniającą papieską pielgrzymkę do naszego miasta. Tablica została umieszczona na frontonie kościoła Chrystusa Dobrego Pasterza.

Po Eucharystii zgromadzeni wierni, śpiewając “Barkę” (którą zagrała orkiestra dęta z OSP Łyszkowice), przeszli na plac celebry papieskiej gdzie 20 lat po tym wydarzeniu, przy SP nr 7, odmówiono litanię do św. Jana Pawła II oraz odśpiewano pieśń "Abba Ojcze".

Diecezjalne obchody 20. rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II do Łowicza (FOTO) komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama