Diecezjalny kongres Odnowy w Duchu Świętym w Łowiczu

Kościół, Diecezjalny kongres Odnowy Duchu Świętym Łowiczu - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 12/10/2019 11:25
Martyna Czekalska

W Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu trwa kongres dla wspólnot Odnowy w Duchu Świętym z terenu diecezji łowickiej. Spotkanie przebiega pod hasłem „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.

Sobotni (12 października) kongres rozpoczął się o godz. 9:00 od zawiązania wspólnoty. O godz. 10:00 w seminaryjnej kaplicy rozpoczęła się msza święta pod przewodnictwem biskupa pomocniczego diecezji łowickiej Wojciecha Osiala. Hasło spotkania brzmi „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.

- Nawracamy się w tym kierunku, żeby kochać bardziej. Żeby wierzyć mocniej i zdecydowanie, w każdym momencie życia. Nie tylko przy okazji jakichś uroczystości, nie tylko wtedy kiedy jest nam dobrze – podkreślił na początku Eucharystii ks. kan. Witold Okrasa, diecezjalny koordynator Ruchu Odnowy w Duchu Świętym. - Każdy z nas ciągle musi się nawracać i przemieniać w Jezusie Chrystusie.

O godz. 11:30 konferencję pt. „Jak owocnie przeżywać sakrament pojednania i pokuty” wygłosi ks. Adam Domański, proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łowiczu. Natomiast między godz. 13:30 a 15:00 zaplanowano adorację Najświętszego Sakramentu.

Spotkanie zakończy się odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:30.

Diecezjalny kongres Odnowy w Duchu Świętym w Łowiczu komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-10-14 09:43:14

    A wśród uczestników sama młodzież. Jak pięknie.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama