Do dnia 30 kwietnia można zaakceptować swoje zeznanie

Wasze sprawy, kwietnia można zaakceptować swoje zeznanie - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 18/04/2019 11:21

Termin na składanie rocznych deklaracji PIT za 2018 r. mija 30 kwietnia. Zostały zatem już tylko 2 tygodnie, aby w usłudze Twój e-PIT zaakceptować albo odrzucić PIT za 2018 r. Jeśli do 30 kwietnia nie zrobimy tego oraz nie rozliczymy się w inny sposób, to urząd skarbowy przygotowany dla ciebie e-PIT uzna za złożony.

Jeśli do 30 kwietnia nie skorzystamy z usługi Twój e-PIT, tzn. nie zaakceptujemy ani nie odrzucimy PIT-37 lub PIT-38 oraz nie złożymy deklaracji w żaden inny sposób (np. przez e-Deklaracje lub w wersji papierowej w urzędzie skarbowym), to urząd skarbowy uzna przygotowany dla ciebie e-PIT za złożony. Znajdziemy go wtedy na podatki.gov.pl (link otwiera nowe okno w serwisie) w sekcji „Złożone dokumenty".

Jeśli z takiego automatycznie zaakceptowanego zeznania podatkowego będzie wynikać, że mamy niedopłatę podatku – to do 31 maja otrzymamy informację o tym z urzędu skarbowego. Będziemy wtedy mieć 7 dni od dnia jej doręczenia, aby wpłacić kwotę niedopłaty na konto urzędu skarbowego ( numer konta: 60 101013 7100 2798 2223 000 000) za pomocą przelewu bankowego lub za pośrednictwem poczty.

Natomiast jeśli z naszego e-PIT-a będzie wynikać nadpłata podatku, to odpowiednią kwotę otrzymamy przelewem na konto bankowe – jeżeli urząd skarbowy posiada numer twojego konta. Jeśli nie posiada, to pieniądze otrzymamy przekazem pocztowym. W tej sytuacji 45-dniowy termin do zwrotu nadpłaty będzie liczony od 1 maja br.

Do dnia 30 kwietnia można zaakceptować swoje zeznanie komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama