Dominik Domińczak nagrodzony przez władze województwa łódzkiego za pracę magisterską

Edukacja, Dominik Domińczak nagrodzony przez władze województwa łódzkiego pracę magisterską - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 15/11/2019 09:39
Martyna Czekalska

Łowiczanin Dominik Domińczak został laureatem XX edycji konkursu na najlepsze rozprawy i prace tematycznie związane z województwem łódzkim. Marszałek Grzegorz Schreiber nagrodził mieszkańca Łowicza za pracę magisterską pt. „Klarnet w polskiej muzyce ludowej na przykładzie folkloru łowickiego”.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 58 prac, z których nagrodzono: jedną w kategorii praca habilitacyjna/cykl publikacji, cztery rozprawy doktorskie oraz pięć prac dyplomowych. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 7 listopada w Filharmonii Łódzkiej.

Wśród laureatów konkursu znalazł się Dominik Domińczak, absolwent Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. 26-latek z Łowicza przed rokiem obronił swoją pracę magisterską pt. „Klarnet w polskiej muzyce ludowej na przykładzie folkloru łowickiego”. Promotorem pracy był dr hab. Robert Stefański. W nagrodę utalentowany młody klarnecista otrzymał 3 tys. zł.

Jak czytamy na stronie internetowej samorządu województwa łódzkiego, nagrodzona praca jest pierwszą w historii próbą skompletowania i usystematyzowania wiedzy na temat występowania klarnetu w polskiej muzyce ludowej na przykładzie folkloru łowickiego. W pracy autor opiera się w dużej mierze na badaniach własnych, praca przybliża postaci zasłużone dla ludowej kultury muzycznej Ziemi Łowickiej. Praca ma duże znaczenie dla zachowania dziedzictwa kulturowego i tradycji muzycznej regionu łowickiego, będącego częścią naszej kultury narodowej.

Domińczak nie ukrywa, że nagroda marszałka województwa łódzkiego jest dla niego dużym wyróżnieniem. Jak przyznaje, pracując nad magisterką właściwie nie czuł się tak, jakby tworzył pracę na zaliczenie.

- Myślę, że przeniosłem na papier pewien okres moich „obserwacji folkloru” i tak naprawdę znaczący moment mojej drogi artystycznej, bo od tego wszystko się zaczęło. Czułem wewnętrzna potrzebę opisania łowickiej muzyki ludowej, występowania w niej mojego instrumentu - klarnetu, jej znaczenia w sztuce wysokiej i wartości z własnego punktu widzenia na podstawie własnych doświadczeń, które sięgają lat mojego dzieciństwa aż do dzisiejszych czasów – opowiada muzyk.

Swoją pracę Domińczak dedykuje klarneciście Edwardowi Bednarkowi jako wyraz szacunku i uznania za jego prace na rzecz upowszechniania kultury Księstwa Łowickiego.

Warto dodać, że praca magisterska 26-latka została również wyróżniona w podobnym konkursie organizowanym przez władze Łowicza.

Fot. Urząd Marszałkowski w Łodzi

Dominik Domińczak nagrodzony przez władze województwa łódzkiego za pracę magisterską komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-11-16 01:10:38

  Cóż za image....

 • Gość - niezalogowany 2019-11-16 07:55:29

  Gratulujemy!. Praca na magazynie Amazon czeka!

 • Gość - niezalogowany 2019-11-16 08:26:25

  Po co aż tak daleko jak MC Donald'a w Łowiczu otwierają!.
  Oczywiście i na poważnie życzę sukcesów.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-16 13:11:38

  Drodzy państwo, w komentarzach odezwał się kwiat polskiej inteligencji. Na całym świecie wykształceni ludzie, w tym także artyści są doceniani, czego doskonałym przykładem jest pan Dominik - koncertujący i nagradzany na całym świecie. Nasz przaśny grajdołek zamiast się cieszyć, że ma wśród mieszkańców kogoś, kto ma większe ambicje niż praca na magazynie i na dodatek promuje poza Łowiczem kulturę regionu, to z niego kpi i życzy pracy w mcdonaldzie. Brawo, drodzy łowiczanie!

 • Jack Black - niezalogowany 2019-11-16 13:29:27

  Słyszałem że to bardzo utalentowany jegomość

 • gość 2019-11-17 00:58:53

  A jaka przyszłość czeka go w rzekomo "kulturnym" miasteczku gdzie za największe wydarzenie uchodzi pokazanie się (nawet nie zaśpiewanie na żywo) sprowadzonej za krocie gwiazdki disco polo. A na konkurs chórów objętych patronatem przez jaśnie nam panujących starostę i burmistrza nie przychodzi z tych urzędów nawet najniższy rangą urzędnik...

 • gość 2019-11-17 04:44:41

  Szanowna inteligencjo, drodzy utalentowani karierowicze ! Wielu ludzi, którzy mają udany okres samej kariery zawodowej już dawno za sobą (nawet Ci którzy mają jeszcze więcej osiągnięć i doświadczenia niż Pan Dominik) wiedzą, że sama kariera w życiu szczęścia nie daje, a nawet nie jest do życia konieczna jak to sami już wyeksploatowani i dojrzali artyści wiedzą. Także nie ma czemu się dziwić opinii owemu rzekomo niekulturalnemu "kwiatu polskiej inteligencji" (proszę nie obrażać ludzi, którzy ciężko pracują np. w magazynach). A ci którzy samą karierę tylko pochwalają, część z nich jest jeszcze niestety nie dojrzała albo tkwi w błędzie (są to w większości mężczyźni i ogólnie ludzie jeszcze całkiem młodzi, nie mający jeszcze życiowego doświadczenia). Nie obraź się szanowna inteligencjo, ale są ważniejsze sprawy w życiu niż instrumenciki, muzyczka i i ileś setek karteczek papieru czy literek i znaków w komputerkach. Także prośba o szacunek dla ludzi ciężkiej pracy. Bo inaczej to żadna kultura. Co się zresztą zemści na starość karierowiczom i artystom. Tak pokazują swoją "wyższość". Bardzo proszę nie obrażać ludzi którzy ciężko pracują w magazynach. Jak umiesz lepiej zrobić niż oni to droga wolna-zastąp ich wszystkich i zrób to za nich lepiej sam jeden jak potrafisz, postaw się w ich sytuacji. Za kogo ty się uważasz??Nie jesteś pępkiem świata. l to nie są ludzie, którzy wegetują, ale ten szyderczo i ironicznie zwany kwiat polskiej inteligecji naprawdę ciężko pracuje i zasługuje uważam na o wiele wiele więcej niż nie jeden podobny Panu Dominikowi. Nazywanie ludzi, którzy ciężko pracują szyderczo i ironicznie kwiatem polskiej inteligencji jest kpiną z nich i świadczy o braku szacunku jako wykazanie się brakiem kultury człowieka, który poza czubkiem własnego nosa nic chyba nie widzi i nie wie co to jest praca. Brak szacunku do ludzi pracy i wręcz przeciwieństwo kultury. "Nie zadzieraj nosa, nie rób takiej miny, nie udawaj Greka..."jegomościu.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-17 07:59:41

  Do roboty, a nie filozofujesz! Nie skończyłeś szkoły to haruj a nie mi tu z socjalistyczną przemową wyskakujesz.

  Brawo Panie Dominiku! Nie słuchaj tych jak powyżej.

 • gość 2019-11-17 15:36:20

  sam haruj to wtedy zrozumiesz, a nie będziesz mi tu rozkazywał bo ja jestem wolny i prosty człowiek (proszę nie obrażać nikogo) a propo poprzedniego wpisu i wykształcony. Każdy może mieć własne zdanie a zwłaszcza ludzie starsi, doświadczeni i wykształceni. Uważam że trzeba być w tym środowisku jakim jest Łowicz bardzo elastycznym-i do tańca i do różańca, bo widownia w Łowiczu to w większości emeryci, którzy mają za sobą bagaż doświadczenia większy o wiele niż Pan Dominik. Łowicz to miasto zaściankowe mające swoje nie tyle tradycje co przyzwyczajenia od swoich przodków dziedziczone, typowe dla ludzi tego regionu w przeważającej większości. Piszę bo ja jestem prosty chłop z Borynów znający swoją tożsamość i przy okazji doświadczony i wykształcony. "Nie zadzieraj nosa, nie rób takiej miny, nie udawaj Greka..."jegomościu.

 • gość 2019-11-17 15:45:13

  kariera sama w sobie szczęścia nie daje. Nie sama kariera jest najważniejsza. Trzeba mieć jeszcze żonę, dzieci i chodzić do Kościoła to zaczną dopiero traktować człowieka poważnie w tym Państwie.

 • gość 2019-11-17 15:50:47

  Trzeba dostosować się do większości. Bo inaczej to jest antypatriotyzm lokalny i jakieś odszczepieństwo skoro większość czuje się zniesmaczona. Przykro, ale takie jest życie.

 • gość 2019-11-17 15:57:21

  Prawdziwa praca oraz prawdziwa nie praca zawsze wychodzi. Dopiero życie weryfikuje a nie statuetki i dyplomy.

 • gość 2019-11-17 15:59:34

  Każdy ma swój gust i nie da się czegoś na siłę komuś narzucić. Większość woli disco polo.

 • gość 2019-11-17 16:31:41

  Proszę sobie wyobrazić likwidację zakładów pracy na terenie Łowicza i woj. łódzkiego. Tam pracują ludzie z których owoców pracy są produkty, bez których sama inteligencja by się nie obyła. M. in. produkty rolno-spożywcze, farmaceutyczne, ogrodnicze i wiele innych, które owa inteligencja kupuje, bądź z usług, których w żywe oczy korzysta, a potem uważa że to jest nie potrzebne. To jest autodestrukcja, sadomasochizm, a jednym słowem w ogóle wyłączenie z myślenia. A skąd mają się brać potem dzieci, które są tak potrzebne do celu funkcjonowania placówek artystycznych z których utrzymuje się owa inteligencja ?

 • gość 2019-11-17 16:54:13

  To nie jest inteligencja tylko to świadczy o jej braku

 • gość 2019-11-17 17:33:58

  szacun dla ludzi pracujących dla zakładów pracy w magazynach dla "kulturalnej" pseudointeligencji. Ciekawe czy jeden Pan Dominik jest w stanie albo czy w ogóle umie zastąpić tych wszystkich ludzi dla niego pracujących.

 • kier. magazyn. - niezalogowany 2019-11-18 08:51:24

  Skończ biadolić i do roboty. Już ci powtarzałem od myślenia masz mnie!

 • gość 2019-11-18 22:07:41

  upośledzenia umysłowe to nie miejsce na ten temat.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-18 22:17:01

  No widzisz magazynier. Po co tak wieżgałeś... tylko ludzi denerwujeszu....

 • gość 2019-11-19 12:11:51

  większość woli disco polo. Kierownictwo i urzędnicy też w większości.

 • gość 2019-11-19 13:04:24

  jednym słowem większość ludzi w całym państwie (włącznie z ludźmi na wyższych stanowiskach). To jest rzeczą normalną.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-20 19:19:55

  To że w tym mieście nawet urzędnicy słuchają disco polo to tylko świadczy o tym, że akurat oni mają słaby gust, a nie że „większość lubi disco polo”. To jest muzyka łatwa, niewymagająca i łatwo się sprzedająca, ale w większych miastach ludzie zdecydowanie gardzą tą muzyką i nie znam nikogo kto by faktycznie jak ta „większość Polaków” jej słuchała. Pomijam wesela, bo one rządzą się swoimi prawami.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama