Dominika i Kacper z medalami mistrzostw Europy w yoyo

Inne, Dominika Kacper medalami mistrzostw Europy - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 3
  • Fotka nr 1 z 3
  • Fotka nr 2 z 3
Portal lowicz24.eu 23/03/2018 09:43
Martyna Czekalska

Dominika Stanisławska wywalczyła drugie miejsce, a Kacper Pałatyński był trzeci w mistrzostwach Europy w yoyo, które odbyły się w dniach 16-17 marca w Czechach.

To kolejne medale w kolekcji utalentowanych nastolatków z Łowicza, ale jak oboje podkreślają, do tej pory najcenniejsze. Dominika Stanisławska sięgnęła po tytuł wicemistrzyni Europy w kategorii kobiet, a Kacper Pałatyński zdobył trzecie miejsce w głównej kategorii 1a pro dla profesjonalistów.

Przygoda Dominiki z machaniem yoyo trwa już około cztery lata. - Pewnego dnia kolega przyniósł yoyo do szkoły, ale nie za bardzo mu wychodziło. Stwierdziłam, że ja też spróbuję. Poszło mi lepiej, później dostałam yoyo od mamy i tak już zostało - wspomina swoje początki uczennica I LO w Łowiczu.

Licealistka nie ukrywa, że to sport wciąż mało rozpowszechniony wśród przedstawicielek płci pięknej. W czeskich zawodach wystartowało około 20 kobiet, w tym tylko dwie z Polski. - Fajne jest to, że możemy ćwiczyć tak naprawdę wszędzie. Nie ważne czy jest na dworze ciepło czy zimno, możemy to robić w domu, w szkole, w galerii, wszędzie - dodaje Dominika.

W tym roku łowiczanka musiała uznać wyższość zawodniczki gospodarzy Weroniki Kamenskiej. - To jej drugi tytuł, ale za rok będę walczyć o pierwsze miejsce i nie dam jej trzeci raz wygrać - zapowiada świeżo upieczona wicemistrzyni Europy.

- Po zejściu ze sceny w ogóle się nie spodziewałem, że uda mi się osiągnąć podium. Wiedziałem, że będę w pierwszej piątce, ale średnio wierzyłem, że będzie to pierwsza trójka - opowiada o swoim sukcesie Kacper. - Do tej pory nie mogę w to uwierzyć - dodaje. W ścisłym finale, do którego awansowało najlepszych czternastu zawodników, było tylko dwóch Polaków. Mistrzem został Tal Mordoch z Izraela.

Uczeń szkoły na łowickich Bratkowicach ma już na swoim koncie tytuły mistrza Polski i Europy juniorów, jest też mistrzem kraju z 2016 roku w kategorii 1A pro. Kacpra pamiętajmy również z występów w telewizyjnych programach Super Dzieciak i Mam Talent!

Nasi zawodnicy, którzy czarują trikami z wykorzystaniem niepozornej zabawki-szpulki zawieszonej na sznurku, we wrześniu wystartują w mistrzostwach Polski.

 

Dominika i Kacper z medalami mistrzostw Europy w yoyo komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-03-24 18:24:16

    Brawo! Gratulacje!

  • gość 2018-03-26 08:25:21

    Tera na olimpiadę

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama