19°C bezchmurnie

Dopingowali, ale do podium było daleko. Bródka 12. w Pjongczangu

Zbigniew Bródka zajął dwunaste miejsce w olimpijskim wyścigu łyżwiarzy szybkich na 1500 metrów w Pjongczangu. Do zwycięzcy Holendra Kjelda Nuisa stracił ponad dwie sekundy.

Mistrz olimpijski sprzed czterech lat w Pjongczangu jechał w jedenastej parze z Amerykaninem Brianem Hansenem. Polak wygrał wyścig, a na mecie zameldował się z czasem 1:46,31. Taki rezultat dawał Bródce czwarte miejsce, co oznaczało koniec marzeń o podium.

Ostatecznie panczenista z Domaniewic uplasował się na dwunastym miejscu w gronie 35 łyżwiarzy. Pozostali polscy reprezentanci byli jeszcze dalej. Jan Szymański był szesnasty, a Konrad Niedźwiedzki dwudziesty.

Mistrzem olimpijskim został Kjeld Nuis, drugi był Patrick Roest (obaj Holandia), a brązowy medal wywalczył Kim Min Seok.

W komendzie powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu naszego panczenistę-strażaka dopingowali go m.in. komendanci Jacek Szeligowski i Arkadiusz Makowski, tata Andrzej, pierwszy trener Mieczysław Szymajda oraz koledzy.

Dopingowali, ale do podium było daleko. Bródka 12. w Pjongczangu komentarze opinie

• Piotr - niezalogowany 2018-02-13 14:24:03

Narazie nie jest źle. Odwrócić tabele jesteśmy na czele!:)

• gość 2018-02-13 14:36:25

Licho 12 miejsce myslałem ,że w dyszce będzie,

• Gość - niezalogowany 2018-02-13 16:26:38

Jednym słowem spoczął na laurach, ale co zaliczy jeżdżąc na zawody to jego...

• Gość - niezalogowany 2018-02-13 18:48:18

Wielkie Gratulacje Zbyszek jesteś Wielkim Mistrzem Dziękujemy za piękne chwile i emocje.