6°C bezchmurnie

Doskonalili formę w polskich górach

Swoje pierwsze wakacyjne 10 - dniowe zgrupowanie mają za sobą sportowcy UKS Błyskawica Domaniewice.

Do zimowej stolicy Polski wraz z Mieczysławem Szymajdą wybrała się grupa lekkoatletów specjalizujących się w konkurencjach rzutowych, którym towarzyszyli tez inni zawodnicy aspirujący do uczestnictwie w ważnych imprezach krajowych.

- Tradycyjnie na tym etapie przygotowań pracowaliśmy głównie nad poprawą siły i ogólnej wytrzymałości. Przeprowadziliśmy liczne ćwiczenia ogólnorozwojowe, mające na celu wyrobienie odpowiedniej kondycji na dalszą część sezonu. Niewątpliwie klimat Zakopanego, a także aktywny wypoczynek na licznych górskich wyprawach sprzyjał, aby nasza praca była jak najbardziej efektywna. W trakcie zakopiańskiego obozu najbardziej skupiony byłem na doprowadzeniu do wysokiej formy Michała Bryka – przyznaje szkoleniowiec Mieczysław Szymajda wyjaśniając, że za 23 dni Michał pojawi się na rzutni Stadionu Śląskiego. Tam będzie walczył o jak najwyższą lokatę w trakcie Mistrzostw Polski U18.

Zawodnik zupełnie niespodziewanie wdarł się do czołówki polskich miotaczy w swojej kategorii wiekowej. O ile wiadomo, że w Chorzowie z presją lidera ekipy będzie musiał się po raz pierwszy zmierzyć Jakub Pająk, o tyle w przypadku Michała trener liczy, że będzie czarnym koniem naszej ekipy i sprawi wszystkim przyjemną niespodziankę.

Na zgrupowaniu obok Michała Bryka przebywali Jan Gabryelczyk, Artur Janicki, Sebastian Janicki, Kacper Grabowicz, Agata Gajda i Artur Pawełkowicz.

Doskonalili formę w polskich górach komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.